Irański przyjmujący PGE Skry otrzymał polskie obywatelstwo

  • 24.08.2020, 14:28
  • Redakcja lokalna.news
Irański przyjmujący PGE Skry otrzymał polskie obywatelstwo fot. materiały prasowe PGE Skry Bełchatów
To już oficjalna informacja! Milad Ebadipour, irański przyjmujący PGE Skry Bełchatów, otrzymał od prezydenta RP Andrzeja Dudy polskie obywatelstwo. Akt jego nadania odebrał podczas Jubileuszowego Turnieju PGE Skry w Bełchatowie.

27-letni siatkarz w PGE Skrze występuje od 2017 roku. Jest bardzo ważnym ogniwem w drużynie prowadzonej przez trenera Michała Mieszka Gogola. Z PGE Skrą wywalczył m.in. mistrzostwo Polski (2018), dwa krajowe Superpuchary (2017, 2018) oraz brązowy medal Ligi Mistrzów (2019). Jest również podstawowym przyjmującym reprezentacji Iranu.

Od początku swojego pobytu w Polsce Ebadipour czuje się bardzo dobrze w naszym kraju. Zawsze podkreśla swoje przywiązanie nie tylko do klubu, ale również Bełchatowa. Irańczyk teraz z Polską będzie związany jeszcze bardziej, ponieważ otrzymał od prezydenta RP Andrzeja Dudy polskie obywatelstwo.

Jak przyjechałem do Polski, to poczułem, że to mój drugi dom. Bywałem już wcześniej w tym kraju, bo z reprezentacją Iranu rozgrywaliśmy wiele siatkarskich turniejów. Łatwo było mi się więc przyzwyczaić, gdy zamieszkałem na stałe w Bełchatowie. Jestem tutaj już bardzo długo i naprawdę czuję się jak w domu. Dziękuję prezydentowi RP za możliwość nadania obywatelstwa, ale także osobom z mojego klubu, bez pomocy których nie byłoby to możliwe. Na pewno będzie mi teraz dużo łatwiej podróżować, szczególnie po Europie - mówi Milad Ebadipour.

Akt nadania obywatelstwa polskiego Ebadipour odebrał podczas Jubileuszowego Turnieju PGE Skry Bełchatów z rąk Ryszarda Czarneckiego, wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. 

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe