Szlachetna Paczka szuka lidera w Bełchatowie i Zelowie!

 • 06.07.2020, 11:56
 • Redakcja lokalna.news
Szlachetna Paczka szuka lidera w Bełchatowie i Zelowie!
Szlachetna Paczka to organizacja, która co roku pomaga setkom rodzin w całej Polsce. Każdy może dołączyć i zaangażować się w pomoc potrzebującym z regionu. Warunkiem do powstania takiej grupy wolontariuszy jest obecność lidera. Takiej osoby niestety brakuje w Bełchatowie i Zelowie. Zatem - lider pilnie poszukiwany!

Lider-Wolontariusz Szlachetnej Paczki stwarza szansę na zmianę historii potrzebujących ze swojej okolicy, przywraca im godność. Ze swoim zespołem Wolontariuszy dociera z pomocą tam, gdzie inni nie mają odwagi lub są obojętni. Jest sercem Paczki w jednym z 628 rejonów w całej Polsce. Jest impulsem do zmiany. Właśnie takiej osoby potrzeba teraz w Bełchatowie i Zelowie! 

Czym właściwie zajmuje się lider Szlachetnej Paczki?

 •  Organizuje zespół wolontariuszy w regionie
  Jako Lider poznajesz osoby zgłaszające się do roli Wolontariusza i tworzysz zespół, z którym będziesz ściśle współpracować, by jak najskuteczniej docierać do Rodzin i samotnych potrzebujących wsparcia.
 • Poznaje historie rodzin
  Reprezentując Paczkę w swoim rejonie, koordynujesz kontakt z lokalnymi instytucjami, służbami mundurowymi, dyrektorami szkół czy ośrodków społecznych, aby zebrać i zweryfikować informacje o potrzebujących w Twojej okolicy.
 • Zarządza zespołem
  Wolontariusze odwiedzają Rodziny i poznają ich historie. Tworzą ich opisy i umieszczają je w internetowej bazie, dzięki której mogą się z nimi zapoznać Darczyńcy. Jako Lider koordynujesz ich działania, powierzasz zadania i monitorujesz postępy pracy.
 • Koordynuje działania osób zaangażowanych w Paczkę
  Spotykasz się z Wolontariuszami i osobami odpowiedzialnymi za decyzje ważne dla Twojej okolicy – reprezentującymi administrację, biznes i instytucje społeczne. Nawiązujesz i rozwijasz współpracę z partnerami Paczki.
 • Organizuje w rejonie Weekend Cudów
  Jako Lider odpowiadasz za to, by wszystkie Rodziny z twojego rejonu znalazły swoich Darczyńców. Pozyskujesz miejsce na magazyn paczek podczas grudniowego Finału, tworzysz harmonogram przyjmowania i rozwożenia paczek do Rodzin oraz koordynujesz jego realizację.
 • Podsumowuje wspólną pracę
  Po zakończeniu Weekendu Cudów tworzysz raport z pracy swoich Wolontariuszy i całego rejonu. Podsumowujesz wyniki i przesyłasz ich opracowanie do centrali Paczki. Otrzymujesz też informację zwrotną od koordynatora.

 

Jak zostać Liderem?

 1. Wypełnij krótki formularz na stronie www.superw.pl.
 2. Przejdź rozmowę rekrutacyjną ze swoim przyszłym szefem-koordynatorem.
 3. Podejmij decyzję o rozpoczęciu największego wyzwania swojego życia.
 4. Odbądź spotkanie wdrożeniowe online.
 5. Podpisz niezbędne dokumenty i zacznij działać.

 

 

 

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe