Czy PGE zapewnia pracownikom właściwą ochronę przed koronawirusem?

  • 17.03.2020, 09:40
  • Redakcja lokalna.news
Czy PGE zapewnia pracownikom właściwą ochronę przed koronawirusem? fot. Wikipedia
Spółka PGE w swoich komunikatach zapewnia, że poczyniła wszelkie kroki aby zapewnić pracownikom bezpieczeństwo w obliczu panującego koronawirusa. Okazuje się jednak, że zapewnienia te mogą być nie prawdziwe, o czym przekonują pracownicy spółki.

Bezpieczeństwo naszych Pracowników to gwarancja pewnych i stabilnych dostaw energii elektrycznej do gospodarstw domowych, szpitali, obiektów użyteczności publicznej, instytucji i firm. Jako odpowiedzialny pracodawca i przedsiębiorca dbamy o zdrowie naszych Pracowników i podejmujmy wszelkie niezbędne działania wpisujące się wysokie standardy wyznaczane przez administrację państwową. W obliczu zagrożenia, z którym przyszło nam się zmierzyć, chcemy też podzielić się z tymi, którzy są najbardziej wrażliwi na tę sytuację, czyli Seniorami i nasi Pracownicy podejmują działania wspierające w ramach wolontariatu– mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Takie zapewnienia mogliśmy przeczytać w komunikacie spółki z 13 marca, zapewniania te zostały powtórzone w komunikacie z 15 marca, który cytują związkowcy w swoim oświadczeniu. 

„Jako odpowiedzialny pracodawca i przedsiębiorca dbamy o zdrowie naszych Pracowników i podejmujmy wszelkie niezbędne działania wpisujące się wysokie standardy wyznaczane przez administrację państwową - mówi Wojciech Dąbrowski, prezes Zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

„Grupa PGE podejmuje szereg działań mających na celu ochronę zdrowia i życia Pracowników, w tym wdrożenie pracy zdalnej, budowanie świadomości dotyczącej w  szczególności podstawowych zasad ochrony przed koronawirusem, profilaktyki, kwarantanny oraz związanych z organizacją spółki i organizacją pracy mającymi na celu zapewnienie ciągłości działania.” 

Jak wynika ze słów pracowników zapewnienia te nie są realizowane, pracownicy wciąż czekają na podstawowe środki zapobiegające zarażeniu się wirusem takie jak płyny do dezynfekcji czy maseczki, a poza komunikatami jak należy postępować kierownictwo nie robi nic więcej w tej sprawie.

Poza „suchymi” komunikatami kierowanych do Pracowników co należy robić, aby ochronić się przed koronawirusem – Spółka nie daje narzędzi, nie daje Pracownikom NIC, aby można było cokolwiek zrobić.

Czekamy na płyny dezynfekcyjne, rękawice, maski.......

Czekamy na PILNE wprowadzenie zasad bezpieczeństwa dla Pracowników zatrudnionych na stanowiskach pracy BEZPOŚREDNIO związanych z PODSTAWOWYM PROCESEM PRODUKCJI.

Elektrownie Bełchatów i Opole mają możliwość zwiększenia produkcji, co w razie potrzeby ma zapewnić Polsce bezpieczeństwo energetyczne, czy będzie to jednak możliwe bez pracowników tzw. pierwszego frontu produkcji, którzy są teraz narażeni na zachorowanie na koronwirusa?  

Pracownicy mają już dość tej sytuacji i zwracają się z apelem o szybkie działanie do władz spółki. 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe