Tragiczny wypadek na S8

  • 19.02.2020, 09:45
  • Redakcja lokalna.news
Tragiczny wypadek na S8
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 19 lutego około godziny 3 nad ranem w okolicy węzła Różna na S8.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji kierowca ciągnika siodłowego z naczepą zatrzymał pojazd częściowo na pasie awaryjnym i pasie ruchu po czym wyszedł z szoferki i stał przy pojeździe. Wtedy nastąpiło uderzenie. Mercedes Sprinter wjechał w bok tira potrącając, 69-letniego kierowcę. Mężczyzna pomimo udzielonej pomocy i reanimacji zmarł.

Na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora grupa dochodzeniowo-śledcza ustala dokładny przebieg zdarzenia oraz zabezpiecza wszystkie ślady.

Przypominamy w przypadku awarii należy ustawić trójkąt ostrzegawczy, który powinien znajdować się w odpowiedniej odległości od pojazdu. Na autostradzie i drodze ekspresowej  jest to 100 metrów za pojazdem, na drodze poza obszarem zabudowanym powinien się on znajdować od 30 do 50 metrów za pojazdem, w obszarze zabudowanym, natomiast bezpośrednio za pojazdem lub na pojeździe. Należy również użyć świateł awaryjnych, oraz dla własnego bezpieczeństwa założyć kamizelkę odblaskową.

Redakcja lokalna.news

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe