Policyjne działania na terenie całego kraju

  • 05.02.2020, 11:50
  • Redakcja lokalna.news
Policyjne działania na terenie całego kraju
6 lutego w całej Polsce, będzie miała miejsce policyjna akacja pn. "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Jej głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom.

Działania te mają zapewnić tym uczestnikom ruchu drogowego, którzy nie są w żaden sposób chronieni, a wręcz są narażeni na kontakt z pojazdem. W ramach realizowanych działań funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na zachowania kierujących samochodami wobec pieszych i użytkowników rowerów. Nadzorem zostaną objęte miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych oraz rowerzystów w tym takie, na których często dochodzi do wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mimo, że akcja jest nakierowana na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego to policjanci będą będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Policja przypomina, że każdy uczestnik ruchu drogowego powinien mieć świadomość tego, że może zostać niezauważony. Tym samym należy zachować ostrożność zwłaszcza w okolicach przejść dla pieszych oraz dostosować swoje zachowanie do warunków panujących na drodze.

Kierującemu pojazdem zabrania się w szczególności:

  •     wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany;
  •     omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

 Musi on również pamiętać, że ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa rowerzyście znajdującemu się na przejeździe dla rowerów. Ponadto jeśli skręca w drogę poprzeczną jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe