Policyjna Akademia Bezpieczeństwa 2019

  • 25.10.2019, 11:41
  • Redakcja lokalna.news
10252019_policja_akademia_bezpieczenstwa.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
23 października w hali sportowej KWB Bełchatów przy ul. 1 Maja odbyła się kolejna edycja akcji „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”. Była ona skierowana do uczniów klas drugich szkoły podstawowej. Celem projektu jest propagowanie wśród najmłodszych zasad bezpieczeństwa.

Konkurs składał się z dwóch części. Pierwszą z nich był test wiedzy o bezpieczeństwie dotyczący zachowania w różnych sytuacjach np. na drodze czy w kontaktach z nieznajomym. Drugą częścią był tor przeszkód, składający się min. z przeniesienia piłki lekarskiej, skoku przez ławeczki czy skokiem przez skrzynie, który zawodnicy musieli pokonać w jak najkrótszym czasie. 12 drużyn ze szkół podstawowych powiatu bełchatowskiego prowadziło zaciętą rywalizację o wejście do finału wojewódzkiego. Dzieci rywalizowały ze sobą w parach chłopiec z dziewczynką.

Konkurs od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr.2 w Zelowie: Ewa Niewieczerzał i Grzegorz Burasiewicz i to oni będą reprezentować powiat bełchatowski w finale wojewódzkim w Łodzi. Nagrody ufundowane zostały przez jednostki samorządu powiatowego bełchatowskiego. Wręczyli je Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie insp. Karol Mielczarek wraz ze Starostą Powiatu Bełchatowskiego Panią Dorotą Pędziwiatr i Wicestarostą Panem Jackiem Bakalarczykiem.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe