Łatwiejsze parkowanie w pobliżu Urzędu Miasta

  • 15.10.2019, 12:35
  • Żródło: redakcja/belchatow.pl
Łatwiejsze parkowanie w pobliżu Urzędu Miasta fot. Miasto Bełchatów
Przebudowa zatoki parkingowej sąsiadującej z urzędem miasta to tylko jeden z etapów zaplanowanych na październik prac na ul. Mielczarskiego. Wprawdzie liczba miejsc parkingowych nie zwiększy się tu, zdecydowanie jednak poprawi się jakoś parkowania oraz bezpieczeństwo kierujących i pieszych.

Pierwotnie kierowcy mogli zostawiać auta wzdłuż ulicy. Następnie zatokę przystosowano do parkowania skośnego, jednak i to nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Podjęto więc decyzję o przebudowaniu zatoki. Prace właśnie trwają.

W pierwszej kolejności wyburzono ogrodzenie urzędu miasta, po to, by pozyskać więcej miejsca i na chodnik, i na miejsca parkingowe. – Docelowo chodnik przerobimy na ciąg pieszo-rowerowy tak, by stąd można było bezpośrednio dotrzeć do pl. Narutowicza. Dodatkowo pogłębiamy istniejącą zatokę, żeby mieszkańcy mogli komfortowo w tym miejscu zaparkować – mówi Marcin Michalak, zastępca dyrektora Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska bełchatowskiego magistratu.

Jak wiadomo, zapotrzebowanie na parkingi w mieście, także te w ścisłym centrum, jest duże. - Robimy wszystko, co się da, aby przy okazji remontów czy przebudowy liczbę miejsc parkingowych zwiększyć – dodaje Marcin Michalak.

Właśnie w ten sposób około 25 nowych miejsc powstanie w innej części ulicy Mielczarskiego, a dokładnie po jej południowej stronie. Ponieważ jezdnia jest tu dość szeroka, wzdłuż krawężnika można wyznaczyć dodatkowe miejsca. O możliwości parkowania informować będą zarówno oznakowanie pionowe, jak i poziome.

Wszystkie prace powinny zakończyć się do 25 października, a ich koszt zamknie się w kwocie 70 tys. złotych.

Źródło: redakcja/belchatow.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe