V Bełchatowskie Śniadanie Wielkanocne

  • 15.04.2019, 09:05
  • Redakcja lokalna.news
V Bełchatowskie Śniadanie Wielkanocne
Tradycyjne śniadanie odbędzie się w Niedzielę Wielkanocną w Oratorium Jana Pawła II (przy kościele Narodzenia NMP przy ul. Kościuszki), o godz. 8:30, a za jego organizację odpowiadają: prezydent Mariola Czechowska, proboszcz parafii farnej, ks. dziekan Zbigniew Zgoda oraz bełchatowska Ochotnicza Straż Pożarna.

Już od pierwszej edycji Śniadań Wielkanocnych widać, że bełchatowianie chcą spędzić ten świąteczny czas razem, usiąść do wspólnego stołu, złożyć sobie życzenia. To dowód na to, że idea ta spodobała się mieszkańcom i warto ją kontynuować. Mnie również jest bardzo bliska – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. – Z wielką przyjemnością zapraszam więc wszystkich bełchatowian na piąte już Śniadanie Wielkanocne w naszym mieście. Spotkajmy się przy świątecznym stole, życzmy sobie radości, wiary i nadziei – dodaje prezydent.

Spotkanie wielkanocne organizowane jest przede wszystkim dla osób samotnych i tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej, ale z zaproszony może czuć się każdy bełchatowianin. Śniadania Wielkanocne organizowane w poprzednich latach gromadziły wielu mieszkańców naszego miasta, więc organizatorzy mają nadzieję, że i tym razem nie będzie pustych miejsc.

Na stole tradycyjnie znajdzie się święconka, barszcz, sałatki, jajka i oczywiście babki czy mazurki. Nie zabraknie też życzeń, a świąteczny nastrój dopełni występ seniorów z chóru Promienie Bełchatowa.

To, co pozostanie na stole na koniec śniadania, potrzebujący będą mogli zabrać ze sobą. Jak zawsze, planujemy też przygotować kilkadziesiąt paczek z żywnością, które podarujemy każdemu, kto będzie miał takie życzenie – mówi Krzysztof Franczak, naczelnik bełchatowskiej OSP.

Redakcja lokalna.news

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe