sobota, 18 maja 2024 10:27
Musisz to zobaczyć!

Liga Torfiorzy w grze

Ośrodek Kibice Razem GKS Bełchatów wciąż pracuje nad swoim rozwojem. Jednym z kolejnych przykładów jest organizacja piłkarskiej Ligi Torfiorzy, która w poprzedni weekend weszła w życie. W rozgrywkach startuje 6 drużyn (Bińków, Fanatycy z Centrum, OPe (Przytorze), OSD (Dolnośląskie), POW Banda i FC Kluki.

Każda z drużyn zgłosiła swoją kadrę na którą składa się 15 zawodników, a w przeciągu całego sezonu przysługuje zmiana maksymalnie 4 zawodników. Liga rozegrana zostanie w przeciągu 10. kolejek systemem każdy z każdym włącznie z rewanżami. Zakończenie rozgrywek przewiduje się na grudzień bieżącego roku rozgrywając każdą z kolejek tydzień po tygodniu. Poszczególne zespoły mają swoje boiska „Orlik” na których występują jako gospodarz. Spotkania rozgrywa się po 7 zawodników i trwają 2x25 minut. Zwycięzcy Ligi Torfiorzy i najlepszy strzelec rozgrywek z pewnością otrzyma ciekawe nagrody.

Za nami pierwsze starcia. Inauguracyjny mecz drużyny POW z Przytorzem zakończył się wynikiem 9:3 dla gości. Swój domowy mecz przegrali także zawodnicy OSD, którzy ulegli 5:10 ekipie z Bińkowa. Na koniec 1. kolejki Fanatycy z Centrum pokonali aż 12:4 drużynę FC Kluki, która przez pierwszą połowę grała o jednego zawodnika mniej.