W Bełchatowie odbyła się 28. edycja popularnej imprezy biegowej „Bełchatowska Piętnastka”. Tradycyjnie już wydarzenie przyciągnęło tłumy miłośników biegania — zarówno doświadczonych zawodników, jak i amatorów. Zdecydowana większość uczestników wybrała główny dystans, czyli 15 kilometrów, który jak co roku cieszył się największym zainteresowaniem.
Około 850 biegaczy stanęło na starcie biegu głównego. Trasa składała się z trzech pięciokilometrowych pętli wytyczonych ulicami miasta. Start i meta zlokalizowane były przy hali Energia, skąd zawodnicy ruszali, by pokonać swoje sportowe wyzwanie. Trasa, która ponownie uzyskała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, wiodła ulicami miasta. Biegacze rywalizowali m.in. na ulicach Dąbrowskiego, 1 maja, Staszica, Sienkiewicza czy Kwiatowej. Najszybciej dystans pokonał Roman Adamovich z Białorusi, który na mecie zameldował się po 45 minutach i 51 sekundach.
Tradycyjnie już biegowi głównemu towarzyszył także rekreacyjny. Udział w nim wzięło 250 biegaczy. W tym przypadku zawodnicy zmierzyli się z dystansem 5 km. Najszybciej pokonał go Piotr Kułak z Kamieńska.
Niedzielna impreza po raz kolejny potwierdziła, że „Bełchatowska Piętnastka” to jedno z najbardziej lubianych wydarzeń sportowych w regionie, łączące sportową rywalizację z atmosferą wspólnej zabawy i aktywnego spędzania czasu.
Więcej w materiale video.
















Napisz komentarz
Komentarze