niedziela, 19 maja 2024 03:44
Musisz to zobaczyć!

Bełchatowianka mistrzynią Europy!

Aleksandra Gaworska to kolejna wznosząca się gwiazda bełchatowskiego sportu, która tym razem na swoje konto dopisała złoty medal Mistrzostw Europy U-23, które odbywały się w dniach 13-16 lipca 2017 roku na obiekcie bydgoskiego Zawiszy.

Ola swoją przygodę ze sportem rozpoczęła w Bełchatowskim Klubie Lekkoatletycznym pod okiem trenera Dariusza Rybarczyka. Aktualnie ta biegaczka trenuje oraz występuje jako zawodniczka AZS AWF Kraków. Nieco ponad dwa tygodnie temu Ola Gaworska zdobyła tytuł Mistrza Polski U-23 w biegu na 400 metrów oraz w rywalizacji drużynowej w barwach krakowskiego AZS AWF zdobyła srebrny medal. Mało kto pomyślałby przed tymi Mistrzostwami Europy, że Ola z tej imprezy przywiezie kolejne tak świetne wyniki jak 4. miejsce w indywidualnym biegu przez płotki na dystansie 400 metrów czy 1. miejsce w sztafecie na 400 metrów.

Aby dojść do wymarzonego finału Ola musiała przebrnąć przez piątkowe eliminacje oraz sobotni półfinał, który jak się okazało był dla wychowanki BKL-u szczęśliwy. Aleksandra Gaworska zajęła w swoim biegu 4. pozycję i musiała czekać do końca na czasy pozostałych zawodniczek, bo do finału awansowały trzy najlepsze zawodniczki z obydwóch półfinałów oraz dwie z najlepszym czasem. W niedzielnym finale Ola zajęła niestety najgorsze dla sportowca 4. miejsce z czasem 56.94, ale potem wydarzyło się coś wielkiego.

Polki w składzie: Dominika Muraszewska (AZS AWF Warszawa) - Adrianna Janowicz (Baszty Szamotuły) - Mariola Karaś (AZS AWF Kraków) - Aleksandra Gaworska (AZS AWF Kraków) pobiegły wręcz fenomenalnie i pokazały wszystkim na co je stać walcząc do końca z reprezentacją Wielkiej Brytanii, Ukrainy i Niemiec o miano najlepszej sztafety na 400 metrów w Europie do lat 23. Jak się później okazało czasem, który osiągnęły biało-czerwone, czyli  3:29.66 -  pobiły rekord Polski U-23 na tym dystansie. Materiał wideo z dnia w którym Polki triumfowały zobaczycie TUTAJ.