środa, 5 października 2022 11:13
Pilne!
Reklama

200 osób znajdzie pracę w nowopowstałej fabryce DS Smith na bełchatowskiej strefie

15 września nastąpiło uroczyste otwarcie nowej fabryki na terenie bełchatowskiej strefy. Mowa oczywiście o fabryce DS Smith wiodącego dostawcy ekologicznych opakowań tekturowych. Nowa fabryka w tym momencie oferuje około 200 miejsc pracy, a w przyszłości może być jeszcze więcej.

  Już jest! Nowa fabryka DS Smith została dzisiaj oficjalnie otwarta. I tak w nowej fabryce powstawać będą opakowania nadające się w 100 proc. do recyklingu lub ponownego użycia dla największych firm sektora przemysłowego i FMCG ze szczególnym uwzględnieniem kanału e-commerce. Nowa fabryka gwarantuje optymalizację śladu węglowego w łańcuchach dostaw i jest przyjazna środowisku naturalnemu. To tyle z informacji oficjalnych. Co to jednak oznacza dla samego Bełchatowa i jego mieszańców?

  Szanowni Państwo, spotkaliśmy się w miejscu, w którym inwestor podjął wyzwanie do warunków, które miasto od wielu lat przygotowuje, czyli uzbrajanie terenów inwestycyjnych naszego miasta. Ogromnie cieszymy się, że dzisiaj firma DS Smith jest tutaj, skorzystała z naszej oferty, funkcjonuje i stworzyła miejsca pracy, na tę chwilę około 200, z których mieszkańcy naszego miasta będą mogli skorzystać.

  Dziś konkurencja między samorządami jest ogromna, każdy chce złożyć jak najlepszą ofertę dla inwestorów. Jeszcze raz podkreślę, ogromnie się cieszymy, że DS Smiith wybrał Bełchatów jako lokalizację swojej firmy. Liczymy, że przyciągnie to kolejnych potencjalnych przedsiębiorców, którzy będą chcieli zainwestować w naszym mieście – tłumaczył wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.

Ważne jest to, co przed chwilą powiedział pan wiceprezydent, czyli to, że powstaną nowe miejsca pracy. DS Smith stawia w swoich rozwiązaniach na nowoczesność, ekologie. Dlaczego firma zdecydowała się wybrać Bełchatów na lokalizację swojej firmy?

 Bełchatów został wybrany w drodze drobiazgowej analizy. Podstawowym kryterium była geografia, to znaczy mamy dokładną analizę, gdzie pracują nasi obecni, ale też przyszli potencjalni klienci. To determinowało fakt, że chcieliśmy, aby ta nowa fabryka powstała w centralnej Polsce. Były rozważane również inne lokalizacje. Bełchatów okazał się bardzo dogodny pod względem logistycznym i właściwości działki, jaką miasto zaoferowało – mówił Prezes DS Smith Polska Krzysztof Sadowski.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR Telewizja LOKALNA.NEWS w związku z ciągłym rozwojem i powiększaniem obszaru swojej działalności poszukuje kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR do świetnego i nietuzinkowego zespołu.Miejsca pracy: • powiat bełchatowski,• powiat piotrkowski,Co będzie należało do Twoich obowiązków: • poszukiwanie tematów oraz proponowanie nowego sposobu ujęcia aktualnych wydarzeń• pisanie tekstów dziennikarskich, treści wideo oraz mediów społecznościowych• wyjazdy reporterskie• współpraca przy tworzeniu materiałów wideo• zarządzanie treściami newsowymi w serwisie wwwNasze wymagania:• czynne prawo jazdy kat. B• samodzielność w opracowywaniu treści, lekkie pióro• kreatywność, wielozadaniowość, umiejętność działania pod presją czasu, lekkość nawiązywanie kontaktów• orientacja w bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie• biegła obsługa mediów społecznościowych• mile widziane doświadczenieCo oferujemy:• stałe i stabilne zatrudnienie, elastyczne formy pracy (umowa o pracę)• możliwość realizacji własnych pomysłów• rozwój zawodowy• przyjazną atmosferę w zgranym zespoleCV prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected] aplikacji prosimy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR
Napisz do nas
Reklama