środa, 5 października 2022 10:03
Pilne!
Reklama

Tak wyglądały Dożynki w Gminie Bełchatów 2022

Relacja z Dożynek Gminy Bełchatów 2022

  Dożynki to prawdziwe święto rolników. To wyjątkowy czas i okazja, aby podziękować im, za ich ciężką, całoroczną pracę. 14 sierpnia odbyły się dożynki w Gminie Bełchatów, a dokładnie w Postękalicach.

 Piękne wieńce, przygotowane przez 14 sołectw, uroczysta msza święta w zabytkowym kościółku, dożynkowy korowód i uroczyste przekazanie wieńców, poczęstunek chlebem i miodem oraz podziękowania dla bohaterów dożynek, czyli dla rolników.  Tak w największym skrócie wyglądała oficjalna część Dożynek Gminny Bełchatów, które w tym roku świętowaliśmy w Postękalicach, a których starostami byli Ewa Gembarowska i Damian Boruński. 

  Dożynki były też okazją do wręczenia pamiątkowych statuetek Wójta Gminy Bełchatów. Otrzymali je rolnicy oraz osoby zaangażowane w działania na rzecz Gminy Bełchatów i jej mieszkańców. 

  Statuetki dla rolników otrzymali: Pan Damian Boruński, Pan Andrzej Bartos, Państwo Renata i Marek Bartos, Państwo Jolanta i Paweł Kołacińscy, Państwo Joanna i Zbigniew Jakubczak, Państwo Anna i Sławomir Błaszczyk, Państwo Krystyna i Jacek Członka, Państwo Marzenna i Grzegorz Kościańscy, Państwo Beata i Andrzej Puch. 

  Wójt Gminy Bełchatów docenił też starania osób, zaangażowanych w działania na rzecz Gminy Bełchatów. W tym gronie znaleźli się: Poseł Małgorzata Janowska, Pani Ilona Bajurska - Kowalczyk, Pani Iwona Brandt, Pan Jarosław Janaszewski, Pan Radosław Pal, Pan Tomasz Stróż, Pan Piotr Suski, Pan Mariusz Wolak, Druh Ryszard Urbański, Druh Sławomir Pal. 

  Specjalne statuetki przyznano też dla Koła Gospodyń Wiejskich w Niedyszynie, Koła Gospodyń Wiejskich w Bukowej oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Wólce Łękawskiej.

  Na zakończenie części oficjalnej odbyło się przekazanie symbolicznego sierpa miejscowości, w której za rok odbędą się Gminne Dożynki. W 2023 roku ich gospodarzem będzie Niedyszyna, a sierp w imieniu swojego sołectwa odebrała Sołtys Dorota Anglart.

  Postękalicach tłumy bawiły się przy muzyce naszych gwiazd wieczoru - zespołu After Party oraz formacji Poparzeni Kawą Trzy. Artyści nie zawiedli - na ich koncertach publiczność bawiła się znakomicie. Wcześniej można było posłuchać zespołu Valium Coffee oraz laureatów konkursu muzycznego "BezKapelki". Nie zabrakło również innych atrakcji - były pyszności od naszych KGW i stowarzyszeń, były dmuchańce, animacje, wodne kule, stoiska wystawców, pokazy sztuk walki, stand up Anny Pituły.

Źródło: Gmina Bełchatów.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR Telewizja LOKALNA.NEWS w związku z ciągłym rozwojem i powiększaniem obszaru swojej działalności poszukuje kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR do świetnego i nietuzinkowego zespołu.Miejsca pracy: • powiat bełchatowski,• powiat piotrkowski,Co będzie należało do Twoich obowiązków: • poszukiwanie tematów oraz proponowanie nowego sposobu ujęcia aktualnych wydarzeń• pisanie tekstów dziennikarskich, treści wideo oraz mediów społecznościowych• wyjazdy reporterskie• współpraca przy tworzeniu materiałów wideo• zarządzanie treściami newsowymi w serwisie wwwNasze wymagania:• czynne prawo jazdy kat. B• samodzielność w opracowywaniu treści, lekkie pióro• kreatywność, wielozadaniowość, umiejętność działania pod presją czasu, lekkość nawiązywanie kontaktów• orientacja w bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie• biegła obsługa mediów społecznościowych• mile widziane doświadczenieCo oferujemy:• stałe i stabilne zatrudnienie, elastyczne formy pracy (umowa o pracę)• możliwość realizacji własnych pomysłów• rozwój zawodowy• przyjazną atmosferę w zgranym zespoleCV prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected] aplikacji prosimy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR
Napisz do nas
Reklama