środa, 5 października 2022 10:29
Pilne!
Reklama

„Na królewskim dworze Jadwigi” – Niezwykłe warsztaty o patronie Radomska

Rozpoczął się drugi miesiąc wakacji. Póki co jednak, nie myślimy o szkole, o końcu lata, na razie cieszymy się wakacjami i jeszcze piękną pogodą. Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku zorganizowało niezwykłe warsztaty łączące w sobie elementy historii, rekreacji na świeżym powietrzu i pokazu plastycznych zdolności.

  Zaplanowaliśmy warsztaty troszeczkę edukacyjne, troszeczkę historyczne, kreatywne i plastyczne. Warsztaty zatytułowałam „Na królewskim dworze Jadwigi”. Poprzez prace plastyczne, które dzieci będą wykonywać, chcę im pokazać patronkę Miasta Radomska -  Jadwigę Andegaweńską, która jako pierwsza kobieta była królem w Polsce, wybieranym na dwóch zjazdach rycerskich w Radomsku.

  Chcę poprzez takie ciekawe zajęcia wpoić im odrobinę elementów związanych z historią tak, aby ta wiedza została „przemycona” w sposób wesoły i przyjemny i przede wszystkim została im w głowie – mówi Agnieszka Podolska, Adiunkt muzealny Muzeum Regionalnego w Radomsku. 

  Na samym początku wspomniane zostało, ze warsztaty te miały również charakter rekreacyjny i to nie bez przyczyny. Otóż można połączyć lekcje historii z wycieczką po mieście. 

  Na początku zajęć był pewien element aktywności fizycznej. Odbył się spacer po miejscach pamięci związanych typowo z patronką miasta, królem Jadwigą Andegaweńską. Później obejrzeliśmy fragment wystawy, który poświęcony jest patronce miasta, więc weszliśmy typowo w naukę i zdobywanie wiedzy. Teraz, kiedy dzieci się już rozruszały po sportowych rzeczach, zasiadły do artystycznych zajęć – dodaje Agnieszka Podolska, Adiunkt muzealny Muzeum Regionalnego w Radomsku. 

  To bardzo ważne, aby zwłaszcza najmłodsi poznawali historię patronki miasta, w którym mieszkają

  Taki był cel moich warsztatów, tym bardziej że w tym roku mamy rocznicę zjazdu rycerstwa i wyboru Jadwigi na Króla Polski 1382 – 2022, więc okrągła rocznica. Wprawdzie ta rocznica wypada nie w sierpniu, ale są wakacje i można zebrać dzieci w tygodniu. 

  To jest właśnie cel tych warsztatów, zaczynając od najmłodszych, by jak najwięcej osób miało świadomość tego, kim była Jadwiga i dlaczego właśnie ona została patronką Miasta Radomska i jak ważne wydarzenia w skali kraju odbyły się w naszym, całkiem niedużym mieście – podkreśla Agnieszka Podolska, Adiunkt muzealny Muzeum Regionalnego w Radomsku. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR Telewizja LOKALNA.NEWS w związku z ciągłym rozwojem i powiększaniem obszaru swojej działalności poszukuje kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR do świetnego i nietuzinkowego zespołu.Miejsca pracy: • powiat bełchatowski,• powiat piotrkowski,Co będzie należało do Twoich obowiązków: • poszukiwanie tematów oraz proponowanie nowego sposobu ujęcia aktualnych wydarzeń• pisanie tekstów dziennikarskich, treści wideo oraz mediów społecznościowych• wyjazdy reporterskie• współpraca przy tworzeniu materiałów wideo• zarządzanie treściami newsowymi w serwisie wwwNasze wymagania:• czynne prawo jazdy kat. B• samodzielność w opracowywaniu treści, lekkie pióro• kreatywność, wielozadaniowość, umiejętność działania pod presją czasu, lekkość nawiązywanie kontaktów• orientacja w bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie• biegła obsługa mediów społecznościowych• mile widziane doświadczenieCo oferujemy:• stałe i stabilne zatrudnienie, elastyczne formy pracy (umowa o pracę)• możliwość realizacji własnych pomysłów• rozwój zawodowy• przyjazną atmosferę w zgranym zespoleCV prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected] aplikacji prosimy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR
Napisz do nas
Reklama