środa, 5 października 2022 10:51
Pilne!
Reklama

Radomsko walczy o równy dostęp do węgla. Konferencja prasowa z udziałem właścicieli składu węglowego

8 sierpnia odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Stowarzyszenie Zjednoczeni dla Wolności. Tematem konferencji był problem z możliwością zakupu węgla. Na konferencji obecny był właściciel składu węglowego, który mówi, jak kwestia węgla wygląda z jego strony.

  Zapewne większość z nas śledzi obecnie sytuację związaną z dostępem do węgla. Śledzą ją zwłaszcza ci, którzy mają własne domy i muszą zaopatrzyć się w opał na zimę. Niestety obecna sytuacja związana z dostępnością i możliwością zakupu węgla jest katastrofalna. Musimy wybierać pomiędzy węglem kosztującym w okolicach 3000 zł  a tanim węglem ze strony PGG, którego tak naprawdę nie da się kupić, tym samym jest to żaden wybór. 

  W związku z tą sytuacją Stowarzyszenie Zjednoczeni dla Wolności w Radomsku podjęło działania mające na celu. Już na początku lata Anna Dziadkiewicz przedstawicielka Stowarzyszenia Zjednoczonych dla Wolności skierowała pismo, do Ministerstwa Aktywów Państwowych z prośbą o pomoc Obywatelom Polski w tej kwestii, o czym mówiła na wczorajszej konferencji prasowej. Oto fragment wspominanego pisma:

  Na skutek wielu skarg od osób próbujących dokonać zakupu w e-sklepie grupy PGG i po zweryfikowaniu tych informacji we własnym zakresie ustaliliśmy, że E-sklep PGG prowadzi sprzedaż węgla tylko przez 3 godziny w ciągu doby. Przepustowość strony jest wysoce niewystarczająca. Co w praktyce sprowadza się do tego, że zakup staje się niemożliwy. Infolinia uruchomiona na potrzeby tych odbiorców również nie jest osiągalna. Ceny węgla na składach opałowych osiągają zupełnie nieuzasadnione poziomy. Z naszych ustaleń wynika również że pomimo absurdalnie wysokich cen węgla, na składach opalowych nie jest dostępny od ręki, lecz na zapisy. Rozbieżności cenowe między e - sklepem, a składami opałowymi sięgają kilkuset procent i nie wynikają z kosztów transportu. Należy również zwrócić uwagę, że nie wszyscy odbiorcy potrzebują, ze względu na koszty i powierzchnię grzewczą, zakupu w ilości 5 ton. W związku z tym żądamy podjęcia interwencji w PGG w zakresie zaopatrzenia tychże składów w opał w przystępnych cenach. Sytuacja finansowa wielu Polaków przez rosnące koszta życia jest bardzo zła. Nie można dopuścić do tego, aby wielu Rodaków marzło zimą.

  Na konferencji obecny był również Leszek Grądzik właściciel składu opałowego w Jedlnie Pierwszym, który opowiedział, jak wygląda ta sytuacja z jego perspektywy, jako właściciela, a wygląda ona również nieciekawie. 

  Jak powiedział na konferencji, jego skład węgla zaopatrywał około 1000 domostw. Teraz niestety będzie musiał odprawić swoich klientów z kwitkiem. Mało tego, rozważa zamkniecie swojego składu i wyprzedawanie maszyn. 

  Propozycje PGG są nieadekwatne do sytuacji, ponieważ PGG proponuje tylko zakup węgla tylko i wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej czy sklep PGG, natomiast większość mieszkańców okolicznych, nie ma możliwości, aby w tych zakupach wziąć udział, więc są wykluczeni z zakupu węgla na swoje potrzeby. 

  Wielokrotnie zwracaliśmy na to uwagę do różnych formacji politycznych, ale na razie jest t w „zawieszeniu”. Próbujemy dalej, ale na tę chwilę sytuacja nie wygląda dobrze. PGG zmienia co chwilę warunki możliwości przystąpienia do współpracy jako przedstawiciel PGG. Od dwóch miesięcy nie możemy sprzedawać węgla klientom, ponieważ nie mieliśmy możliwości zakupu tego węgla na kopalniach, ponieważ całą dostępną ilość węgla brali na siebie dilerzy i dystrybuowali wg. swoich zasad – mówi Leszek Grądzik właściciel składu opałowego w Jedlnie Pierwszym

  Sensowym zatem wydaje się być pomysł pana Leszka Grądzika, aby PGG umożliwiło wszystkim równy dostęp do zakupu węgla 2/3 ton, ale wszytym zainteresowanym, zamiast kilkunastu ton jednej osobie. Osoby prowadzące konferencje zapowiadają protest, że jeśli władze nie zareagują i nie podejmą próby naprawy tej sytuacji. 

 

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR Telewizja LOKALNA.NEWS w związku z ciągłym rozwojem i powiększaniem obszaru swojej działalności poszukuje kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR do świetnego i nietuzinkowego zespołu.Miejsca pracy: • powiat bełchatowski,• powiat piotrkowski,Co będzie należało do Twoich obowiązków: • poszukiwanie tematów oraz proponowanie nowego sposobu ujęcia aktualnych wydarzeń• pisanie tekstów dziennikarskich, treści wideo oraz mediów społecznościowych• wyjazdy reporterskie• współpraca przy tworzeniu materiałów wideo• zarządzanie treściami newsowymi w serwisie wwwNasze wymagania:• czynne prawo jazdy kat. B• samodzielność w opracowywaniu treści, lekkie pióro• kreatywność, wielozadaniowość, umiejętność działania pod presją czasu, lekkość nawiązywanie kontaktów• orientacja w bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie• biegła obsługa mediów społecznościowych• mile widziane doświadczenieCo oferujemy:• stałe i stabilne zatrudnienie, elastyczne formy pracy (umowa o pracę)• możliwość realizacji własnych pomysłów• rozwój zawodowy• przyjazną atmosferę w zgranym zespoleCV prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected] aplikacji prosimy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR
Napisz do nas
Reklama