środa, 5 października 2022 11:55
Pilne!
Reklama

SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ SCHOROWANEJ SENIORKI

Zgłoszenie o zaginięciu 78-letniej radomszczanki policjanci otrzymali przed południem 4 sierpnia 2022 roku. Kobieta najprawdopodobniej wykorzystała poranne zamieszanie związane z tzw. obchodem i niepostrzeżenie wyszła ze szpitala. Rodzina szybko przekazała policjantom informacje pozwalające na identyfikację osoby. Około godziny 23.30 jeden z patroli policyjnych zauważył seniorkę na dukcie leśnym w miejscowości Grzebień, ponad 6 km od miejsca z którego wyszła.
SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ SCHOROWANEJ SENIORKI

 Policjanci informację o zaginionej, wraz z jej aktualnym wyglądem rozesłali do wszystkich jednostek policji. O prowadzonych poszukiwaniach zostały powiadomione również media. Chwilę później dyżurny policji otrzymywał różne informacje o możliwym pobycie 78-latki. Każda wiadomość była natychmiast sprawdzana. Teren wyznaczony do poszukiwań został podzielony na sektory. Następnie poszczególne grupy mundurowych przeszukiwały wskazany obszar. W działania poszukiwawcze zaangażowani byli policjanci, strażacy ochotnicy oraz ci wchodzących w skład wyspecjalizowanej grupy poszukiwawczo – ratowniczej. Wykorzystano również psy wyszukujące zapach człowieka w powietrzu, drony oraz quady. Mimo późnej pory działania poszukiwawcze były kontynuowane. Jeden z patroli policyjnych przeszukując przydzielony sektor zauważył między drzewami postać. Chwilę  później okazało się, że jest to zaginiona 78-latka. Kobieta była osłabiona oraz zdezorientowana, nie potrafiła powiedzieć jak się nazywa i dokąd idzie. Schorowaną seniorkę mundurowi przekazali pod opiekę medyków.

  Policjanci przypominają, że bardzo ważna jest nasza czujność i empatia w kontaktach z seniorami z naszego otoczenia. Jeśli widzimy kogoś kto zachowuje się w naszym odczuciu nienaturalnie, wygląda na zagubionego i jednocześnie prosi na przykład o wskazanie którędy dojść na dworzec, bądźmy otwarci na zapytanie i zweryfikowanie planów tej osoby. Jeżeli posiadamy informację, że taka osoba ma problemy w pamięcią i w przeszłości występowały incydenty związane z niekontrolowanym opuszczeniem miejsca zamieszkania to koniecznym jest powiadomienie najbliższej rodziny lub jednostki Policji. To samo dotyczy nietypowego ubrania - przykładowo na zewnątrz jest zimno,  a widzimy seniora w swetrze i kapciach - nie jest to normalny ubiór i powinno to wzbudzić nasze podejrzenia, że może potrzebować pomocy. Pamiętajmy, że połączenie z numerem alarmowym 112 jest bezpłatne.

 

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Radomsku/nadkom. Aneta Wlazłowska


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR Telewizja LOKALNA.NEWS w związku z ciągłym rozwojem i powiększaniem obszaru swojej działalności poszukuje kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR do świetnego i nietuzinkowego zespołu.Miejsca pracy: • powiat bełchatowski,• powiat piotrkowski,Co będzie należało do Twoich obowiązków: • poszukiwanie tematów oraz proponowanie nowego sposobu ujęcia aktualnych wydarzeń• pisanie tekstów dziennikarskich, treści wideo oraz mediów społecznościowych• wyjazdy reporterskie• współpraca przy tworzeniu materiałów wideo• zarządzanie treściami newsowymi w serwisie wwwNasze wymagania:• czynne prawo jazdy kat. B• samodzielność w opracowywaniu treści, lekkie pióro• kreatywność, wielozadaniowość, umiejętność działania pod presją czasu, lekkość nawiązywanie kontaktów• orientacja w bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie• biegła obsługa mediów społecznościowych• mile widziane doświadczenieCo oferujemy:• stałe i stabilne zatrudnienie, elastyczne formy pracy (umowa o pracę)• możliwość realizacji własnych pomysłów• rozwój zawodowy• przyjazną atmosferę w zgranym zespoleCV prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected] aplikacji prosimy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR
Napisz do nas
Reklama