Środa, 17 sierpnia 2022 01:08
Pilne!
Reklama Kliknij po więcej szczegółów!

Bełchatów gospodarzem Pucharu Świata Nordic Walking 2022

Puchar Świata Nordic Walking 2022 odbędzie się w Bełchatowie już 27 sierpnia.

  W Bełchatowie odbędzie się wielkie sportowe wydarzenie i to na skalę światową. Mowa oczywiście o Pucharze Świata Nordic Walking 2022. Puchar odbędzie się w ostatni weekend sierpnia, a dokładnie rzecz ujmując w piątek 26 sierpnia i sobotę 27 sierpnia. W piątek 26 sierpnia odbędzie się oficjalne otwarcie w Hali Energia przy ul. Dąbrowskiego, natomiast 27 sierpnia to już typowo rywalizacja zawodników. Rywalizacja będzie miała miejsce przy ul. Czaplineckiej na terenach leśnych oraz przy obiekcie Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. 

  Cały czas trwają zapisy. Z 999 dostępnych miejsc, zajętych jest ponad 250. Szczegółowe, niezbędne informacje oraz regulamin znajda Państwo na stronie Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie. Link poniżej.

mcs.belchatow.pl

 

Jak to się stało, że Puchar Świata zawita do Bełchatowa?

  Puchar Świata zawita do Bełchatowa, ponieważ na koniec poprzedniego roku zgłosił się pan Krzysztof Marczak, przedstawiciel Klubu Sportowego Nordic Walking w Bełchatowie i wyszedł z inicjatywą, aby coś takiego jak Puchar Świata, czyli duże sportowe wydarzenie, zorganizować po raz pierwszy w naszym mieście, zorganizować wspólnymi siłami, z udziałem Miasta, Powiatu, Gminy Bełchatów i wielu innych instytucji i firm, które wspierają przy organizacji. 

  Rozmowy trwały przez pewien czas, wszystko się udało odpowiednio dopiąć, podpisać umowę na linii MCS – Klub Sportowy i tym samym wspólnymi siłami udało się wszytko tak ustalić, aby Puchar Świat mógł zawitać po raz pierwszy do Bełchatowa i mam nadzieję, że nieostatni – mów Adam Kieruzel Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie. 

 

  Organizatorami Pucharu Świata Nordic Walking Bełchatów 2022 są: World Original Nordic Walking Federation, Nordic Walking Poland i Klub Sportowy Nordic Walking Bełchatów. Partnerami tego sportowego wydarzenia są: Miasto Bełchatów, Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Powiat Bełchatowski, Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie, Gmina Bełchatów oraz Centrum Kultury i Sportu Gminy Bełchatów. Sponsorem strategicznym jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Patronat honorowym nad tym wydarzeniem objął Fin Marco Kantaneva, który jest oficjalnym twórcą techniki nordic walking opisanej w 1997 roku, ale też trenerem personalnym i instruktorem sportowym.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR Telewizja LOKALNA.NEWS w związku z ciągłym rozwojem i powiększaniem obszaru swojej działalności poszukuje kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR do świetnego i nietuzinkowego zespołu.Miejsca pracy: • powiat bełchatowski,• powiat piotrkowski,Co będzie należało do Twoich obowiązków: • poszukiwanie tematów oraz proponowanie nowego sposobu ujęcia aktualnych wydarzeń• pisanie tekstów dziennikarskich, treści wideo oraz mediów społecznościowych• wyjazdy reporterskie• współpraca przy tworzeniu materiałów wideo• zarządzanie treściami newsowymi w serwisie wwwNasze wymagania:• czynne prawo jazdy kat. B• samodzielność w opracowywaniu treści, lekkie pióro• kreatywność, wielozadaniowość, umiejętność działania pod presją czasu, lekkość nawiązywanie kontaktów• orientacja w bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie• biegła obsługa mediów społecznościowych• mile widziane doświadczenieCo oferujemy:• stałe i stabilne zatrudnienie, elastyczne formy pracy (umowa o pracę)• możliwość realizacji własnych pomysłów• rozwój zawodowy• przyjazną atmosferę w zgranym zespoleCV prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected] aplikacji prosimy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR
Napisz do nas