Środa, 17 sierpnia 2022 00:08
Pilne!
Reklama Kliknij po więcej szczegółów!

Szkoła w Gorzędowie oprócz nowego placu zabaw zyska również salę gimnastyczną

Szkoła Podstawowa w Gorzędowie zyska salę gimnastyczną, której do tej pory brakowało. W tej chwili Gmina Kamieńsk posiada ponad 4 000 000 zł dedykowanych na rozbudowę szkoły, która w głównej mierze polegać będzie na budowie sali gimnastycznej z zapleczami.

  Można śmiało powiedzieć, że synonimem Gminy Kamieńsk jest słowo INWESTYCJE. Cały czas trwa budowa hali sportowej, niedawno dowiedzieliśmy się, że w gminie powstanie wirtualna strzelnica, a teraz dowiadujemy się, że Szkoła Podstawowa w Gorzędowie będzie rozbudowana o własną salę gimnastyczną. Jak będzie wyglądała ta inwestycja? 

  Jest to bardzo duża potrzeba w Szkole Podstawowej w  Gorzędowie, ale myślę, że będzie również służyło miejscowym zespołom, mieszkańcom. Taką salę można wykorzystywać nie tylko na lekcjach WF-u, ale również poza lekcjami np. w weekendy. 

  Od wielu lat był tutaj problem z salą gimnastyczną. Szkoła nie posiada takiej sali gimnastycznej. Udało się znaleźć dofinansowane na tego typu obiekt. Jest to dofinansowanie z „Polskiego Ładu”. W tej chwili mamy ponad 4 000 000 zł dedykowanych na rozbudowę szkoły, która w głównej mierze polegać będzie na budowie sali gimnastycznej z zapleczami. Myślę, że w przestrzeni dwóch lat, taka sala powinna powstać – mówi Bogdan Pawłowski Burmistrz Kamieńska.

 

  To jednak nie koniec ciekawostek związanych z budową sali gimnastycznej w Gorzędowie bowiem nad salą gimnastyczną powstaną dodatkowe sale lekcyjne. W tej chwili Szkoła Podstawowa w Gorzędowie sal lekcyjnych ma 7, natomiast klas jest 8. Jedna z sal jest zajęta szatnie. Wybudowanie dodatkowych sal z pewnością polepszy komfort nauki uczniów, jak również komfort nauczania nauczycieli. 

  Jeśli już jesteśmy przy temacie Szkoły Podstawowej w Gorzędowie, to przypomnijmy, że buduje się tam również nowy plac zabaw. Prace są już naprawdę zaawansowane. Można zauważyć szereg nowych, pięknie wyglądających zabawek, ławek, cały obszar jest również pięknie zagospodarowany. 

  Cieszy mnie, że jeszcze w wakacje dzieciaki będą mogły skorzystać z nowego placu zabaw. Jest to plac dedykowany szkole, ale również mieszkańcy będą mogli popołudniami, czy w weekendy z niego skorzystać. 

  Myślę, że mieszkańcy będą zadowoleni, chociaż było trochę niedowierzania, jak nam się to wszystko nieco przeciągało, było trochę zniecierpliwienia. W tej chwili zbieram, można powiedzieć pochwały. Ludzie przychodzą, zaglądają, obserwując, jak powstaje plac zabaw i do tej pory nie spotkałem się z żadną krytyczną uwagą, a wręcz przeciwnie. Mieszkańcy innych wiosek mówią, że również taki plac zabaw przydałby się u nich, natomiast wielkość miejscowości i sąsiedztwo szkoły determinuje, że ten plac ma tak wyglądać – dodaje Bogdan Pawłowski Burmistrz Kamieńska. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR Telewizja LOKALNA.NEWS w związku z ciągłym rozwojem i powiększaniem obszaru swojej działalności poszukuje kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR do świetnego i nietuzinkowego zespołu.Miejsca pracy: • powiat bełchatowski,• powiat piotrkowski,Co będzie należało do Twoich obowiązków: • poszukiwanie tematów oraz proponowanie nowego sposobu ujęcia aktualnych wydarzeń• pisanie tekstów dziennikarskich, treści wideo oraz mediów społecznościowych• wyjazdy reporterskie• współpraca przy tworzeniu materiałów wideo• zarządzanie treściami newsowymi w serwisie wwwNasze wymagania:• czynne prawo jazdy kat. B• samodzielność w opracowywaniu treści, lekkie pióro• kreatywność, wielozadaniowość, umiejętność działania pod presją czasu, lekkość nawiązywanie kontaktów• orientacja w bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie• biegła obsługa mediów społecznościowych• mile widziane doświadczenieCo oferujemy:• stałe i stabilne zatrudnienie, elastyczne formy pracy (umowa o pracę)• możliwość realizacji własnych pomysłów• rozwój zawodowy• przyjazną atmosferę w zgranym zespoleCV prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected] aplikacji prosimy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR
Napisz do nas