Wtorek, 16 sierpnia 2022 23:49
Pilne!
Reklama Kliknij po więcej szczegółów!

W Kamieńsku powstanie ultranowoczesna wirtualna strzelnica

W Gminie Kamieńsk powstanie nowoczesna wirtualne strzelnica, jedna z trzech w powiecie radomszczańskim. Zlokalizowana będzie w budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kamieńsku. Gmina pozyskała na realizację inwestycji 170 tys. zł z Ministerstwa Obrony.

  Jeszcze nie tak dawno wbijano pierwsze łopaty pod budowę nowej hali sportowej w Kamieńsku, która jest jedna z największych inwestycji w historii gminy. Budowa hali postępuje w bardzo dobrym tempie i już naprawdę cieszy oko. 

  Ktoś mógłby powiedzieć, że w najbliższym czasie, gmina skupi się na innych inwestycjach niż infrastruktura sportowa. NIC BARDZIEJ MYLNEGO! Otóż w Gminie Kamieńsk powstanie nowoczesna wirtualna strzelnica, jedna z trzech w powiecie radomszczańskim. 

Jestem bardzo zadowolony, że jedna z takich strzelnic powstanie w Kamieńsku. Złożyliśmy taki wniosek do Ministerstwa Obrony. Spotkał się on z pozytywnym odzewem. Będzie to kolejna rzecz, która uatrakcyjni naszą szkołę, uatrakcyjni cały cykl szkolenia klas mundurowych w Kamieńsku. Myślę, że to jest bardzo fajny pomysł, oczekiwany przez młodzież – mówi Bogdan Pawłowski Burmistrz Kamieńska. 

  Strzelnica ma powstać w budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kamieńsku. Służyć ma nie tylko uczniom tej szkoły, ale także innych szkół oraz osobom dorosłym, które chciałyby sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie.

 Podczas konferencji Wiceminister Rolnictwa Krzysztof Ciecióra potwierdził, że tego typu inwestycje są, może nie bezpośrednią, ale w jakiejś części odpowiedzią na to, co dzieje się za nasza wschodnią granicą. Czy w związku z tym, tego typu projekty są istotne? Ważne jest, aby zwłaszcza młodzież, przygotowywana byłą na różne ewentualności i miała przeszkolenie m.in. strzeleckie? 

Ja z zawodu jestem nauczycielem Przysposobienia Obronnego. Uważam, że tego typu zajęcia są bardzo ważne, nie tylko jeśli chodzi o strzelanie, ale również  z innych dziedzin obrony cywilnej, udzielania pierwszej pomocy. 

Kiedyś strzelanie było jednym z bardzo ważnych elementów w szkoleniu obronnym, zwłaszcza w szkołach średnich. Później troszkę od tego odeszliśmy, zmarginalizowaliśmy ilość zajęć z tego przedmiotu i dziś okazuje się, że to był zły pomysł i wracamy do niektórych rozwiązań, które były dawniej, były powszechne i sprawdzone  - dodaje Bogdan Pawłowski Burmistrz Kamieńska.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR Telewizja LOKALNA.NEWS w związku z ciągłym rozwojem i powiększaniem obszaru swojej działalności poszukuje kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR do świetnego i nietuzinkowego zespołu.Miejsca pracy: • powiat bełchatowski,• powiat piotrkowski,Co będzie należało do Twoich obowiązków: • poszukiwanie tematów oraz proponowanie nowego sposobu ujęcia aktualnych wydarzeń• pisanie tekstów dziennikarskich, treści wideo oraz mediów społecznościowych• wyjazdy reporterskie• współpraca przy tworzeniu materiałów wideo• zarządzanie treściami newsowymi w serwisie wwwNasze wymagania:• czynne prawo jazdy kat. B• samodzielność w opracowywaniu treści, lekkie pióro• kreatywność, wielozadaniowość, umiejętność działania pod presją czasu, lekkość nawiązywanie kontaktów• orientacja w bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie• biegła obsługa mediów społecznościowych• mile widziane doświadczenieCo oferujemy:• stałe i stabilne zatrudnienie, elastyczne formy pracy (umowa o pracę)• możliwość realizacji własnych pomysłów• rozwój zawodowy• przyjazną atmosferę w zgranym zespoleCV prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected] aplikacji prosimy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR
Napisz do nas