Środa, 17 sierpnia 2022 01:14
Pilne!
Reklama Kliknij po więcej szczegółów!

W powiecie radomszczańskim powstaną 3 nowoczesne strzelnice wirtualne

27 lipca w Starostwie Powiatowym w Radomsku odbyła się konferencja, na której Wiceminister Rolnictwa Krzysztof Ciecióra poinformował, że na terenie powiatu radomszczańskiego zostaną utworzone 3 nowoczesne wirtualne strzelnice. Zostaną utworzone w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku, przy Publicznej Szkole Podstawowej w Kietlinie oraz w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kamieńsku.

  Dzieje się ostatnimi czasy w powiecie radomszczańskim. Miło informować, że w gminach realizowane są inwestycje, które służą mieszkańcom. Jeszcze bardziej cieszą informacje o innowacyjnych inwestycjach. I tak oto, na terenie powiatu radomszczańskiego powstaną 3 nowoczesne wirtualne strzelnice. 

  W Gminie Radomsko, Gminie Kamieńsk i w samym Radomsku powstaną 3 nowoczesne wirtualne strzelnice. Jest to program realizowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej i bardzo się cieszę, że powiat radomszczański jest tym powiatem, do którego pieniędzy z tego programu wpłynie najwięcej w sakli województwa. 

  Dofinansowanie do tej inicjatywy wynosi 80% całości kosztów. Gmina Radomsko otrzymała pełna wnioskowaną kwotę 200 tyś. zł, Powiat Radomszczański 169 tyś. zł, Gmina Kamieńsk 170 tyś zł. 

  Są to nowoczesne rozwiązania skierowane do naszych dzieci. Będą mogły korzystać z tego dzieci z klas mundurowych. Jest to bardzo bezpieczny sposób nauki obsługiwania broni – mówi Krzysztof Ciecióra Wiceminister Rolnictwa. 

  Strzelnice tego typu nie są jeszcze bardzo popularne w Polsce, tym bardziej cieszy fakt, że powiat radomszczański będzie posiadał aż 3 takie strzelnice. 

  Nowoczesna strzelnica bez wątpienia podniesie jakość szkolenia w klasach mundurowych i oddziałach przygotowania wojskowego. Zwiększy także dostęp do szkoleń strzeleckich oraz zaktywizuje osoby zainteresowane sportem strzeleckim – mówi Beata Pokora, Starosta Powiatu Radomszczańskiego. 

  Celem konkursu „Strzelnica w powiecie 2022” było przede wszystkim stworzenie warunków do rozwoju i podniesienia atrakcyjności sportu strzeleckiego w Polsce, a także zwiększenie dostępu do szkoleń strzeleckich dla uczniów szkół, które prowadzą działalność dydaktyczno-wychowawczą w dziedzinie obronności państwa.

 

 

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR Telewizja LOKALNA.NEWS w związku z ciągłym rozwojem i powiększaniem obszaru swojej działalności poszukuje kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR do świetnego i nietuzinkowego zespołu.Miejsca pracy: • powiat bełchatowski,• powiat piotrkowski,Co będzie należało do Twoich obowiązków: • poszukiwanie tematów oraz proponowanie nowego sposobu ujęcia aktualnych wydarzeń• pisanie tekstów dziennikarskich, treści wideo oraz mediów społecznościowych• wyjazdy reporterskie• współpraca przy tworzeniu materiałów wideo• zarządzanie treściami newsowymi w serwisie wwwNasze wymagania:• czynne prawo jazdy kat. B• samodzielność w opracowywaniu treści, lekkie pióro• kreatywność, wielozadaniowość, umiejętność działania pod presją czasu, lekkość nawiązywanie kontaktów• orientacja w bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie• biegła obsługa mediów społecznościowych• mile widziane doświadczenieCo oferujemy:• stałe i stabilne zatrudnienie, elastyczne formy pracy (umowa o pracę)• możliwość realizacji własnych pomysłów• rozwój zawodowy• przyjazną atmosferę w zgranym zespoleCV prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected] aplikacji prosimy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR
Napisz do nas