sobota, 20 kwietnia 2024 02:58
Musisz to zobaczyć!
Reklama

W żyłach mieszkańców Grocholic płyną nuty! Tak ćwiczą na warsztatach wokalno-instrumentalnych

W Szkole Podstawowej nr 5 im. Żołnierzy Wojska Polskiego w Grocholicach odbywają się niezwykłe warsztaty. Otóż Towarzystwo Przyjaciół Grocholic I Okolic, w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego „Łódzkie Na Plus” Na 2022 Rok realizuje zadanie pod nazwą „Z Kulturą Wczoraj I Dziś”.
Kliknij aby odtworzyć

  Wszyscy doskonale wiemy, jak uzdolnione muzycznie bestie pochodzą z Grocholic. Muzycy ci uświetniają wszystkie większe wydarzenia kulturalne w Bełchatowie. Nic więc dziwnego, że postanowiono rozwijać talent tych, którzy już go w sobie odkryli, oraz odkryć go w tych, którzy jeszcze być może o nim nie wiedzą.

  Temu właśnie mają służyć Warsztaty Wokalno – Instrumentalne W ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego „Łódzkie Na Plus” Na Rok 2022. Zadanie pod nazwą „Z Kulturą Wczoraj I Dziś” realizowane przez Stowarzyszenie „Towarzystwo Przyjaciół Grocholic I Okolic” W Ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego „Łódzkie Na Plus” Na 2022 Rok.

  Wspomniane warsztaty skierowane są do dzieci, młodzieży, dorosłych generalnie do wszystkich, którzy chcą się rozwijać muzycznie. Teraz najwyższy czas opowiedzieć, o niezwykłych instruktorach, którzy prowadzą te warsztaty.

 

Robert Osam-Gyaabin 

Wszystko co jest związane z muzyką, prędzej czy później stanie się obiektem jego zainteresowania.

Pierwsze dźwięki z fortepianu wydobywał z pomocą Taty (utalentowanego pianisty) w wieku niespełna 1 roku,  można powiedzieć, że wtedy zrodziła się jego miłość do muzyki. 

Kolejna randka przechodząca szybko w oświadczyny miała miejsce, gdy Robert miał 4 lata, kiedy to sam zasiadał do instrumentu i rozszyfrowywał zapis nutowy utworu "Dla Elizy" Ludwika van Beethovena. 

O Robercie i Muzyce można mówić niczym o szczęśliwym i długotrwałym małżeństwie opartym na prawdziwej miłości.  Nie mogło być inaczej, taka miłość zdarza się tylko raz w życiu i trwa wiecznie.

Wokalista, pianista, skrzypek, gitarzysta, basista, kompozytor, aranżer, dyrygent, nauczyciel muzyki, producent muzyczny, reżyser filmowy i realizator dźwięku oraz aktor - to tylko część z jego pasji, którymi dzieli się na codzień w wielu projektach.

Współzałożyciel pierwszej w Polsce klasy artystyczno-estradowej w jednym z warszawskich liceów (znani absolwenci to: Małgorzata Socha, Antoni Pawlicki, Paulina Przybysz, Ania Karwan).

Absolwent wydziału jazzowego w PSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu u Andrzeja Jagodzińskiego i Janusza Skowrona.

Przez ponad 10 lat instruktor warsztatów wokalnych na Ogólnopolskich i Regionalnych zlotach młodzieżowych PaT.

Najbardziej rozpoznawalny pianista w Polsce grający przez 15 lat w programie rozrywkowym „Jaka to melodia?”.

Zdobywca nagrody publiczności na festiwalu „Afrykamera 2016” za debiut reżyserski niezwykle osobistego dokumentu „Oburoni, człowiek zza horyzontu” opowiadającego o podróży bohatera do korzeni rodzinnych w Ghanie.

Pośród rozległych zainteresowań najbardziej odnajduje się w przekazywaniu swojej wiedzy podopiecznym i odnajdywaniu coraz to nowych sposobów prezentacji muzyczno-artystycznych.

 

Marcin Wortmann

Doktor sztuk muzycznych, jeden z najbardziej wszechstronnych aktorów musicalowych, śpiewak operowy, wokalista jazzowy, skrzypek, pedagog śpiewu. Jest wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Na zawodowej scenie musicalowej od 2000 roku zagrał ponad 4300 spektakli tj. Miss Sajgon, Piotruś Pan, Grease, Koty, Taniec Wampirów (Alfred),Akademia Pana Kleksa, Upiór w Operze, Les Miserables (Marius), Alladyn JR, Deszczowa Piosenka, Mamma Mia (Pepper), Evita, Jesus Christ Superstar (Szymon Zelota), Fame (Schlomo Metzuenbaum), A Chorus Line (Mike), Doktor Żywago (Pasha Antipov/Strielnikow), Przypadki Robinsona Crusoe (Piętaszek), Piloci (Stefan), Madagaskar (Marty), Next to Normal ( Dr Fine/Dr Madden), Halo Szpicbródka (Borys), Rock of Ages (Stacee Jaxx), Bitwa o Tron (August II Mocny), My Fair Lady ( Freddy Eynsford-Hill). Obecnie współpracuje z Teatrem Syrena w Warszawie, Teatrem Muzycznym ROMA w Warszawie, Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, Teatrem Muzycznym w Łodzi, Operą na Zamku w Szczecinie, Teatrem Muzycznym w Poznaniu. 

Współpracował z TM im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, TM Capitol we Wrocławiu. 

 

Patrycja Modlińska

Jest wokalistką uniwersalną. Z wdziękiem porusza się na pograniczu jazzu, popu i rocka, zdobywając uznanie publiczności swoimi oryginalnymi interpretacjami. Występowała z kwartetem wokalnym B.A.Ch., 

z którym zdobyła wiele prestiżowych nagród na ogólnopolskich festiwalach piosenki (m.in. Festiwal Piosenki Kabaretowej OBORA 2005 – I miejsce 

oraz Grand Prix Festiwalu Ostrołęckiego OSPA 2004). Współpracuje z Urszulą Borkowską, Marcinem Olakiem, zespołami Sounds Like Jazz i Monday Girls 

oraz Teatrem Rampa ("Brat naszego Boga" w reż. P. Aignera, "Jajokracja" w reż. J. Szurmieja) i Teatrem Polskim („Nowy Don Kiszot“ w reż. N. Kozłowskiej). 

Przez 25 lat śpiewała w chórze Alla Polacca przy Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie. W listopadzie 2007 roku ukazała się płyta Kayanisa "When the Abandoned Pelicans Die", a w 2017 roku – „Mundane“, do których nagrała partie wokalne.Jest wokalistką towarzyszącą na płytach Michała Bajora („Moja miłość“, „Od Kofty... do Korcza“, „Kolor Cafe“). Od dziesięciu lat prowadzi Studio Piosenki w Centrum Kultury Izabelin.


Podziel się
Oceń

Reklama
News will be here
Ogłoszenia
Napisz do nas
Reklama
test