Środa, 17 sierpnia 2022 00:16
Pilne!
Reklama Kliknij po więcej szczegółów!

Łódzkie - ogród pełen kwiatów i smaków

Ogrody, parki, skwery – to ozdoba każdej miejscowości, a także przestrzenie do wspólnego spędzania czasu i do odpoczynku. Samorząd województwa chce, aby w Łódzkiem takich miejsc było jak najwięcej. Stąd projekt „Województwo łódzkie ogrodem Polski”, w ramach którego w Nieborowie odbył się Festyn Ogrodniczy „Pamiętajmy o ogrodach”.
Łódzkie - ogród pełen kwiatów i smaków

-  Chcemy uczynić Łódzkie województwem ogrodów. Jestem świadomy tego, że jest to daleka droga, ale robimy pierwszy krok – mówił marszałek Grzegorz Schreiber podczas wydarzenia.

Na konkurs pn. „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski - Ogrody przyjazne naturze” Zarząd Województwa Łódzkiego przeznaczył 3 miliony złotych. Samorządy mogły zgłaszać pomysły dotyczące tworzenia lub uatrakcyjniania przestrzeni zielonych dostępnych dla mieszkańców: ogrodów, parków, skwerów, ścieżek edukacyjnych, placów zabaw, zielonych dachów na budynkach, obszarów przyjaznych ptakom i owadom. Dofinansowanie dostały 22 samorządy gmin i powiatów z województwa.

- Będziemy zachęcali do tego, aby powstawały zielone enklawy w jak największej ilości miejsc. Tworząc zielone przestrzenie w naszej najbliższej okolicy możemy urządzić wielki ogród w środku Polski, w którym będzie nam się przyjemnie mieszkać, pracować i odpoczywać.

Ogród sportowy

A że najlepszy jest wypoczynek aktywny, to Zarząd Województwa Łódzkiego przeznaczył prawie trzy miliony złotych na kulturę fizyczną. Do aktywności zachęcamy m.in. seniorów proponując im udział w programie „Łódzkie dla Seniorów Plus”, dzięki któremu będą mogli uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach na terenie naszego województwa. Mamy też propozycje sportowe dla dzieci i młodzieży – Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Licealiadę.

W sumie ogłoszone zostały cztery konkursy, które zapewnią aktywność przez cały nowy rok szkolny.

Ogród pełen smaków

Skoro mówimy o województwie łódzkim, jako ogrodzie, to warto wspomnieć, że ruszyły zgłoszenia do wojewódzkiego konkursu kulinarnego „Łódzkie smakuje”. Jest on adresowany do kół gospodyń wiejskich, a przygotowane przez nie potrawy będą oceniane w dwóch kategoriach: „Wytrawne smaki Łódzkiego” i „Słodkie smaki Łódzkiego”. Termin zgłoszeń upływa 1 sierpnia. Wszelkie informacje o konkursie dostępne są tutaj.

Ogród wytchnienia

Wprawdzie ogrodem Polski dopiero chcemy się stać, ale już teraz warto wypoczywać w Łódzkiem. Szczególnie zachęcamy do wypoczynku na wsi, w gospodarstwach z wyjątkowym klimatem, kultywujących lokalne tradycje i regionalną kuchnię. W związku z tym organizatorów takiej formy wypoczynku zapraszamy do konkursu „Weekend na wsi - pełen smaku i atrakcji”, gdzie pula nagród to 40 tys. zł!

Termin nadsyłania prac mija 5 września. Szczegółowe informacje, w tym regulamin konkursu wraz z załącznikami dostępne są pod adresem: https://lodzkie.ksow.pl/aktualnosc/konkurs-weekend-na-wsi-pelen-smaku-i-atrakcji-2022.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR Telewizja LOKALNA.NEWS w związku z ciągłym rozwojem i powiększaniem obszaru swojej działalności poszukuje kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR do świetnego i nietuzinkowego zespołu.Miejsca pracy: • powiat bełchatowski,• powiat piotrkowski,Co będzie należało do Twoich obowiązków: • poszukiwanie tematów oraz proponowanie nowego sposobu ujęcia aktualnych wydarzeń• pisanie tekstów dziennikarskich, treści wideo oraz mediów społecznościowych• wyjazdy reporterskie• współpraca przy tworzeniu materiałów wideo• zarządzanie treściami newsowymi w serwisie wwwNasze wymagania:• czynne prawo jazdy kat. B• samodzielność w opracowywaniu treści, lekkie pióro• kreatywność, wielozadaniowość, umiejętność działania pod presją czasu, lekkość nawiązywanie kontaktów• orientacja w bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie• biegła obsługa mediów społecznościowych• mile widziane doświadczenieCo oferujemy:• stałe i stabilne zatrudnienie, elastyczne formy pracy (umowa o pracę)• możliwość realizacji własnych pomysłów• rozwój zawodowy• przyjazną atmosferę w zgranym zespoleCV prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected] aplikacji prosimy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR
Napisz do nas