Środa, 17 sierpnia 2022 00:43
Pilne!
Reklama Kliknij po więcej szczegółów!

W ich rękach leży przyszłość świata! Młodzież z Technikum w Kleszczowie odwiedzi Dolinę Krzemową

5 niezwykle utalentowanych młodych ludzi z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie pojedzie do Stanów Zjednoczonych. Dzięki otrzymaniu prestiżowego stypendium Queen Hedvig Scholarship pojadą do Doliny Krzemowej.

Za każdą wielką, epokową przemianą kryją się ludzie którzy jej dokonali. Zawsze jest ktoś, kto był ciekawy nieznanego, kto nie bał się często popełniać błędów, ktoś, kto dążył do wyznaczonego celu, a kiedy go osiągnął, zmieniał świat. 

 Każdy, bez wyjątku był również kiedyś młody i stawiał swoje pierwsze kroki w swojej ukochanej dziedzinie, nawet takie osoby jak Elon Musk czy Mark Zuckerberg. Nie ma co udawać, obaj panowie zrewolucjonizowali na swój sposób świat. Dziś zachęcam do posłuchania z uczniami z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie, którzy otrzymali prestiżowe stypendium Queen Hedvig Scholarship i dzięki temu pojada do Doliny Krzemowej. Być może za parę lat, jak już zrewolucjonizują i zawładną światem, znowu będę miał okazję z nimi porozmawiać.

 Są to ludzie pełni pasji, którzy mogli je realizować dzięki szkole, która, jak ładnie ujął to jedne z nich, nie przeszkadzała im w samorealizacji, a wręcz przeciwnie, dawał im odpowiednie narzędzia do rozwoju. 

Poznajcie dzisiejszych bohaterów!

 

Jakub Sztuka:

Od dziecka interesuję się elektroniką i informatyką. Od początku mojej nauki w Technikum Nowoczesnych Technologii biorę aktywny udział w konkursach technicznych, w których dumnie reprezentuję moją szkołę. Udało mi się, wspólnie z Janem Pawelcem zdobyć szereg nagród w konkursach Modelowo-Konstrukcyjnych w Łodzi, oraz zdobyć brązowy medal w międzynarodowej olimpiadzie wynalazczości KIYO4i w Korei Płd. Jestem również odpowiedzialny za część elektroniczną, jak i programową w zespole "NERV", który zdobył drugie miejsce w konkursie Europejskiej Agencji Kosmicznej CanSat 2021/2022. Niezmiernie cieszę się z wyjazdu do Doliny Krzemowej, od zawsze pragnąłem zobaczyć jak wyglądają tamtejsze realia życia, pracy, oraz instytucje naukowe.

 

Jan Pawelec:

Od drugiej klasy szkoły średniej biorę aktywny udział w konkursach zawodowych, gdzie mam przyjemność reprezentować naszą szkołę. Zająłem pierwsze miejsca wraz z moimi zespołami w dwóch ostatnich edycjach konkursu Modelowo-Konstrukcyjnego organizowanych przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Zdobyłem również, razem z moim współkonstruktorem Jakubem Sztuką, brązowy medal w międzynarodowej olimpiadzie "Korean Youth International Olympiad 4i" w kategorii "Best of the best inventions". Jestem również częścią zespołu "NERV" w konkursie "CanSat 2021/22" polegającym na stworzeniu satelity w kształcie puszki, gdzie zajęliśmy drugie miejsce w Polsce, - dumnie reprezentując naszą szkołę.     Od 15 lat stale uczę się i trenuję język angielski.  Jestem obecnie stypendystą klasy patronackiej w ramach patronatu PGE  S.A. Oddziału Elektrowni Bełchatów. Wyjazd stypendialny będzie dla nas niewiarygodną okazją do zapoznania się ze środowiskiem naukowym.

 

Aleksander Ałaszewski:

Obszary techniki związane z mikrosatelitami oraz dronami są dziedziną astronautyki pozostającą w kręgu moich szczerych zainteresowań i w zasięgu moich możliwości. W wolnym czasie zajmuję się projektowaniem elementów 3D w programach CAD Autodeska. Tworzyłem w ten sposób detale do satelity, klasycznych samochodów oraz motorów, które niedostępne są już na rynku, a później wykonywałem je w technice druku 3D. W podobny sposób na zlecenia tworzyłem uchwyty, formy, stemple, zaślepki, obudowy, breloczki itp. Przez lata zgromadziłem wiele urządzeń i narzędzi, które pozwalają mi rozwijać moje techniczne pasje. Pierwszą poważniejszą konstrukcję, a był to wykonany własnoręcznie elektromagnes, prezentowałem kolegom w klasie w wieku sześciu lat. Od tego czasu wachlarz moich zainteresowań się tylko poszerza.
Właśnie zakończyłem projekt naukowy, który trwał prawie rok. Zespół „NERV", któremu miałem przyjemność przewodzić zajął II miejsce w międzynarodowym konkursie Europejskiej Agencji Kosmicznej CanSat 2022. Po stronie sukcesów mogę również zapisać pierwsze miejsce w wojewódzkim konkursie na najlepszą pracę modelowo-konstrukcyjną w szkołach elektronicznych i elektrycznych organizowanym przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich.
Drugą moją pasją są motocykle i klasyczne samochody. Stanowią dla mnie odskocznię od codziennych obowiązków i pozwalają zresetować umysł przed naukowymi wyzwaniami.

 

Łukasz Kasprzak:

Jestem Łukasz Kasprzak z Bełchatowa, mistrz szachowy województwa łódzkiego do lat 18. Pasjonuję się szachami, matematyką, programowaniem i gram w tenisa stołowego. Śledzę także nowe technologie i jestem podekscytowany zwiedzaniem najnowocześniejszych centrum naukowych na świecie takich jak NASA.
Cieszę się na wyjazdu do USA, ponieważ studia w Stanach Zjednoczonych to moje wielkie marzenie!

 

Marcel Słabosz:

Jestem uczniem Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie. Od dziecka próbowałem swoich sił w różnych dziedzinach życia, takich jak: granie w siatkówkę, jazda na nartach, gra na gitarze, programowanie. Jednak moimi niezmiennymi, najważniejszymi miłościami są matematyka i fizyka. Od "pierwszaczka" zadziwiałem moich nauczycieli moimi matematycznymi zdolnościami, co potwierdziło zakwalifikowanie się do finału w wojewódzkiej olimpiadzie z matematyki (6 klasa podstawówki) oraz uzyskanie bardzo dobrego wyniku w międzynarodowym "Kangurze Matematycznym" (3 klasa gimnazjum). Swoją pasję rozwijam poprzez dzielenie się wiedzą z innymi uczniami naszej szkoły i przygotowywaniem kolegów z klasy do sprawdzianów z matematyki. Poza tym jestem wielbicielem literatury Sci-Fi i popularnonaukwej. Z "prędkością światła" połykam książki m.in. Lema, Hawkinga i Głuchowskiego.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR Telewizja LOKALNA.NEWS w związku z ciągłym rozwojem i powiększaniem obszaru swojej działalności poszukuje kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR do świetnego i nietuzinkowego zespołu.Miejsca pracy: • powiat bełchatowski,• powiat piotrkowski,Co będzie należało do Twoich obowiązków: • poszukiwanie tematów oraz proponowanie nowego sposobu ujęcia aktualnych wydarzeń• pisanie tekstów dziennikarskich, treści wideo oraz mediów społecznościowych• wyjazdy reporterskie• współpraca przy tworzeniu materiałów wideo• zarządzanie treściami newsowymi w serwisie wwwNasze wymagania:• czynne prawo jazdy kat. B• samodzielność w opracowywaniu treści, lekkie pióro• kreatywność, wielozadaniowość, umiejętność działania pod presją czasu, lekkość nawiązywanie kontaktów• orientacja w bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie• biegła obsługa mediów społecznościowych• mile widziane doświadczenieCo oferujemy:• stałe i stabilne zatrudnienie, elastyczne formy pracy (umowa o pracę)• możliwość realizacji własnych pomysłów• rozwój zawodowy• przyjazną atmosferę w zgranym zespoleCV prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected] aplikacji prosimy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR
Napisz do nas