Środa, 17 sierpnia 2022 00:31
Pilne!
Reklama Kliknij po więcej szczegółów!

100-lecie powstania OSP w Brudzicach. Odczytano kronikę, były odznaczenia i część artystyczna

W sobotę, 25 czerwca, odbyły się uroczystości z okazji 100-lecia powstania OSP w Brudzicach w Gminie Lgota Wielka. Podczas uroczystości odczytano kronikę OSP w Drużbicach, wręczano odznaczenia, były występy artystyczne oraz można było się wpisać do księgi pamiątkowej.

  Można by powtarzać to cały czas, że nikt nie zastąpi Strażaków. Są to bohaterowie, którzy zamiast peleryn noszą mundury i hełmy i każdego dnia, bardzo często ryzykując własnym życiem, pomagają innym. 

  W sobotę, 25 czerwca, bohaterowie z OSP w Brudzicach w Gminie Lgota Wielka obchodzili 100-lecie swojego istnienia. 

  Zawsze powinniśmy szanować i czcić pracę ludzi. Jak mogliśmy usłyszeć, grudzień 1921 roku to był moment, gdzie społeczeństwo się zjednoczyło i podjęło decyzję o utworzeniu straży. Dzisiaj mamy 100-lecie. Wiele pokoleń służyło naszym mieszkańcom i dlatego powinniśmy pokazywać, zwłaszcza tym najmłodszym, że trzeba się nawzajem wspierać, pomagać wzajemnie, a kiedy trzeba to podziękować, żeby strażacy wiedzieli, że praca na rzecz drugiego człowieka jest szlachetną służbą. 

 Życzę wszystkim druhom całej gminy dalszej działalności i służby na rzecz naszego społeczeństwa. Dziękuję im także za to poświęcenie, za ich czas prywatny, który przeznaczają dla mieszkańców gminy w potrzebie ­– mówił Jerzy Kotlewski, Wójt Gminy Lgota Wielka. 

  Zapytałem zatem Prezesa Zarządu OSP w Brudzicach, jak to jest mieć 100 lat?

  Myślę, że jest to wspaniałe uczucie, bo takie 100-lecie obchodzi się tylko raz w życiu. Jestem dumny z tego, że razem z naszym zarządem jestem w tym momencie i przyszło nam służyć w tym okresie. Myślę, że to jest bardzo wyniosła chwila i wspaniały jubileusz – powiedział Marek Pasek, Prezes Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Brudzicach.

  Piękne słowa do strażaków skierował również Artur Bartosik, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Radomsku, mówiąc, że Państwowa Straż praktycznie nie mogłaby istnieć bez jednostek OSP.

  Ta współpraca jest nie do przecenienia. Dzisiaj, kiedy wachlarz zadań stawiany Jednostkom Ochrony Przeciwpożarowej jest naprawdę szeroki, co pokazały szczególnie ostatnie dwa lata, pandemia czy wydarzenia w Ukrainie, to pokazało, że wachlarz dodatkowych zadań nie jest zamknięty i w tych zakresach, zarówno Straż Pożarna, jak i Ochotnicze Jednostki naprawdę zrobiły dużo i OSP pokazała, że zawsze można na nią liczyć – mówił mł. bryg. Artur Bartosik, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Radomsku.

  W uroczystościach uczestniczyła Poseł na Sejm RP Anna Milczanowska, Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego Aneta Niedźwiecka, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Radomszczańskiego Edyta Sapis – Drozdek, Wójt Gminy Lgota Wlk. Jerzy Kotlewski, wójtowie sąsiednich gmin, Zastępca Komendanta Powiatowej PSP w Radomsku Artur Bartosik, Prezes Zarządu OP ZOSP RP Henryk Czubaj.

  Po części oficjalnej były wystąpienia artystyczne młodzieży szkolnej, grill i dobra zabawa przy muzyce. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR Telewizja LOKALNA.NEWS w związku z ciągłym rozwojem i powiększaniem obszaru swojej działalności poszukuje kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR do świetnego i nietuzinkowego zespołu.Miejsca pracy: • powiat bełchatowski,• powiat piotrkowski,Co będzie należało do Twoich obowiązków: • poszukiwanie tematów oraz proponowanie nowego sposobu ujęcia aktualnych wydarzeń• pisanie tekstów dziennikarskich, treści wideo oraz mediów społecznościowych• wyjazdy reporterskie• współpraca przy tworzeniu materiałów wideo• zarządzanie treściami newsowymi w serwisie wwwNasze wymagania:• czynne prawo jazdy kat. B• samodzielność w opracowywaniu treści, lekkie pióro• kreatywność, wielozadaniowość, umiejętność działania pod presją czasu, lekkość nawiązywanie kontaktów• orientacja w bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie• biegła obsługa mediów społecznościowych• mile widziane doświadczenieCo oferujemy:• stałe i stabilne zatrudnienie, elastyczne formy pracy (umowa o pracę)• możliwość realizacji własnych pomysłów• rozwój zawodowy• przyjazną atmosferę w zgranym zespoleCV prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected] aplikacji prosimy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR
Napisz do nas