Środa, 17 sierpnia 2022 00:34
Pilne!
Reklama Kliknij po więcej szczegółów!

Prezydent Bełchatowa z Absolutorium i wotum zaufania

Podczas czerwcowej sesji radni miejscy udzielili absolutorium Prezydentowi Miasta Bełchatowa Marioli Czechowskiej za wykonanie budżetu w 2021 r.
Prezydent Bełchatowa z Absolutorium i wotum zaufania
Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

  Skonstruowanie budżetu Miasta Bełchatowa na 2021 r. nie było łatwym zadaniem. Zmiana w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych  bezpośrednio przekłada się bowiem na finanse samorządów, do tego doszły negatywne skutki pandemii.  W ciągu roku sytuacja w kraju się poprawiłą i ustabilizowała, co również korzystnie wpłynęło na budżet Bełchatowa. Dochody miasta osiągnęły blisko 337 mln zł, czyli o ponad 19 mln zł więcej niż zakładano, co stanowi 106,4 proc. ustalonego w projekcie budżetowym planu. To środki finansowe pochodzące między innymi  z bardzo dobrej realizacji podatków PIT, CIT czy sprzedaży nieruchomości.    

 

  Miasto w ubiegłym roku poniosło wydatki  w wysokości blisko 308 mln zł, czyli o 14 mln zł więcej niż w roku poprzednim. Stanowi to 97 proc. założonego planu w budżecie na 2021 r. Największe nakłady w bieżących zobowiązaniach stanowi oświata — to ponad 103 mln zł. Ponad 98 mln zł kosztowały zadania związane z zadaniami z zakresu pomocy społecznej i rodziny.

 

  Wydatki poniesione na inwestycje w 2021 r. osiągnęły blisko 29 mln zł. Największe zadania przeprowadzone zostały w obszarze transportu publicznego (za ponad 10,5 mln zł), gospodarki mieszkaniowej (za prawie 8 mln zł) oraz gospodarki komunalnej i ochrony środowiska (za 5 mln zł).  Najważniejsze ukończone zadania to termomodernizacja budynku Odry przy Czaplinieckiej 5, uzbrojenie terenów inwestycyjnych miasta, rozbudowa ulicy Zamoście, realizacja projektu "Zielone Grocholice", ale też i budowana ciągu pieszo-rowerowego, parkingów, zatoczek czy odtworzenie nawierzchni al. ks. kard. S. Wyszyńskiego.  

 

  W 2021 roku rozpoczęto również trzy duże inwestycje, z czego dwie zostały ukończone w tym roku budżetowym. To przebudowa ulicy Kwiatowej oraz modernizacja i remont Żłobka Miejskiego „Jaś i Małgosia”. Obecnie realizowana jest budowa łącznika Kopeckiego z Okrzei. Na ważne z punktu widzenia mieszkańców inwestycje miasto skutecznie aplikowało o środki zewnętrzne, chociażby z programów rządowych.

  Szczegółowe informacje znajda Państwo na stronie Urzędu Miasta w Bełchatowie. Link poniżej 

 www.belchatow.pl 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR Telewizja LOKALNA.NEWS w związku z ciągłym rozwojem i powiększaniem obszaru swojej działalności poszukuje kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR do świetnego i nietuzinkowego zespołu.Miejsca pracy: • powiat bełchatowski,• powiat piotrkowski,Co będzie należało do Twoich obowiązków: • poszukiwanie tematów oraz proponowanie nowego sposobu ujęcia aktualnych wydarzeń• pisanie tekstów dziennikarskich, treści wideo oraz mediów społecznościowych• wyjazdy reporterskie• współpraca przy tworzeniu materiałów wideo• zarządzanie treściami newsowymi w serwisie wwwNasze wymagania:• czynne prawo jazdy kat. B• samodzielność w opracowywaniu treści, lekkie pióro• kreatywność, wielozadaniowość, umiejętność działania pod presją czasu, lekkość nawiązywanie kontaktów• orientacja w bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie• biegła obsługa mediów społecznościowych• mile widziane doświadczenieCo oferujemy:• stałe i stabilne zatrudnienie, elastyczne formy pracy (umowa o pracę)• możliwość realizacji własnych pomysłów• rozwój zawodowy• przyjazną atmosferę w zgranym zespoleCV prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected] aplikacji prosimy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR
Napisz do nas