Sobota, 2 lipca 2022 03:57
Pilne!
ReklamaKliknij po więcej szczegółów!

W Gminie Masłowice powstanie oczyszczalnia ścieków. „To priorytetowa inwestycja”

W drugim rozdaniu „Polskiego Ładu” Gmina Masłowice otrzymała 9 310 000 zł. Dzięki temu, w gminie powstanie długo wyczekiwana i bardzo ważna inwestycja, jaką jest budowa oczyszczalni ścieków.
Ładuję odtwarzacz...

Jesteśmy chwilę po drugim rozdaniu „Polskiego Ładu”. Ile w tym rozdaniu otrzymała Gmina Masłowice? 

  Gmina Masłowice w tym rozdaniu otrzymała 9 310 000 zł. Jest to kwota, która ma być przeznaczona na budowę oczyszczalni ścieków w Masłowicach. Nie wiemy, czy kwota ta nam wystarczy, jednak jest to priorytetowe zadanie gminy i mamy nadzieję, że uda nam się je zrealizować – mówi Bogusław Gontkowski Wójt Gminny Masłowice.

  W pierwszym rozdaniu Gmina Masłowice pozyskała bardzo podobną kwotę, bo 9 400 000 zł. Pierwsze rozdanie dotyczyło m.in rozbudowy bazy oświatowej na terenie gminy, a konkretnie rzecz ujmując, chodzi o Szkołę Podstawową w Strzelcach Małych, jednak znaczna część tych funduszy została przeznaczona na drogi gminne. 

   Niestety, ja mówi Wójt, posiadanie takich pieniędzy wiąże się z pewnymi kłopotami. Jak w każdym przypadku w ostatnim czasie, chodzi o problemy z rozstrzygnięciem przetargów. Jednak, jak podkreśla, pieniądze te, to bardzo duże wsparcie dla gminy.

  Wróćmy jednak do priorytetowej inwestycji w Gminie Masłowice, czyli budowy oczyszczalni ścieków. Ta inwestycja była bardzo długo wyczekiwana.

  Inwestycja ta jest naszym priorytetem. Będziemy dokładać wszelkich starań, żeby ją zrealizować, ponieważ obecnie posiadamy tylko małą oczyszczalnię w miejscowości Chełmo, natomiast potrzebna nam jest oczyszczalnia tutaj w Masłowicach. 

  Myślę, że niebawem będziemy podchodzić do tematów związanych z przetargami, ponieważ nas również ograniczają terminy, jednak trzeba być przygotowanym na to, że sama inwestycja nie nastąpi w błyskawicznym czasie, bo same procedury trwają pewien określony czas – dodaje Bogusław Gontkowski Wójt Gminny Masłowice.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Dołącz do naszego Zespołu! Miejsce pracy: powiat bełchatowski   Co będzie należało do Twoich obowiązków: poszukiwanie tematów oraz proponowanie nowego sposobu ujęcia aktualnych wydarzeń pisanie tekstów dziennikarskich, treści wideo oraz mediów społecznościowych wyjazdy reporterskie współpraca przy tworzeniu materiałów wideo zarządzanie treściami newsowymi w serwisie www   Nasze wymagania: czynne prawo jazdy kat. B Samodzielność w opracowywaniu treści, lekkie pióro Kreatywność, wielozadaniowość, umiejętność działania pod presją czasu, lekkość nawiązywanie kontaktów Orientacja w bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie Biegła obsługa mediów społecznościowych mile widziane doświadczenie   Co oferujemy: stałe i stabilne zatrudnienie, elastyczne formy pracy (umowa o pracę) możliwość realizacji własnych pomysłów rozwój zawodowy przyjazną atmosferę w zgranym zespole   CV prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected]   Do aplikacji prosimy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).   Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami. Dołącz do naszego Zespołu!
Napisz do nas