Sobota, 2 lipca 2022 04:38
Pilne!
ReklamaKliknij po więcej szczegółów!

Ukazał się XX tom Zeszytów Radomszczańskich. Zainteresowani? Zostało jeszcze kilka egzemplarzy

W niedzielę 19 czerwca w Muzeum Regionalnym im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku odbyła się promocja XX tomu Zeszytów Radomszczańskich.
Ładuję odtwarzacz...

   W tym roku motywem przewodnim jest. 80. rocznica likwidacji getta w Radomsku. dzięki współpracy z Fundacją Pamięć Treblinki PTH publikuje, a tym samym przywraca pamięć, blisko 4,5 tyś. nazwisk radomszczańskich Żydów (tyle udało się ustalić do tej pory), którzy zostali zamordowani w czasie wojny.

   W tegorocznych Zeszytach Radomszczańskich znajdują się także prace o historii Kamieńska, Kajetanowic i Radomska.

  Tom ukaże się dzięki wsparciu Miasta Radomska i Starostwa Powiatowego w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi. Wsparcia udzieliła też Gmina Kamieńsk i Esbank Bank Spółdzielczy oraz Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Historycznego z odpisów z 1%.

   Więcej o XX tomie opowiada w materiale wideo dr Tomasz Nowak z Muzeum Regionalnego w Radomsku.

   Warto pamiętać, że zeszyty są darmowe, jednak ich ilość jest ograniczona. Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Dołącz do naszego Zespołu! Miejsce pracy: powiat bełchatowski   Co będzie należało do Twoich obowiązków: poszukiwanie tematów oraz proponowanie nowego sposobu ujęcia aktualnych wydarzeń pisanie tekstów dziennikarskich, treści wideo oraz mediów społecznościowych wyjazdy reporterskie współpraca przy tworzeniu materiałów wideo zarządzanie treściami newsowymi w serwisie www   Nasze wymagania: czynne prawo jazdy kat. B Samodzielność w opracowywaniu treści, lekkie pióro Kreatywność, wielozadaniowość, umiejętność działania pod presją czasu, lekkość nawiązywanie kontaktów Orientacja w bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie Biegła obsługa mediów społecznościowych mile widziane doświadczenie   Co oferujemy: stałe i stabilne zatrudnienie, elastyczne formy pracy (umowa o pracę) możliwość realizacji własnych pomysłów rozwój zawodowy przyjazną atmosferę w zgranym zespole   CV prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected]   Do aplikacji prosimy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).   Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami. Dołącz do naszego Zespołu!
Napisz do nas