Sobota, 2 lipca 2022 04:21
Pilne!
ReklamaKliknij po więcej szczegółów!

Duma Gomunic otwarta! Relacja z otwarcia nowoczesnego przedszkola w Gomunicach

Zapraszamy na relację z uroczystego otwarcia nowego, pasywnego przedszkola w Gomunicach
Ładuję odtwarzacz...

  Dziś (15.06.2022) w Gminie Gomunice był wielki dzień. Od wkopania pierwszej łopaty minęło 22 miesiące i oto naszym oczom ukazał się ten piękny, nowoczesny budynek, będący jedną z najdroższych inwestycji w historii Gminy Gomunice. 

  Jeśli chodzi o koszty inwestycji, to z wyposażeniem, inwestycja kosztowała trochę pomad 10 000 000 zł, jednak gminie udało się stworzyć odpowiedni montaż finansowy, który pozwolił gminie na stworzenie takiego cuda. Ponad 4 500 000 zł stanowiło dofinasowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Ponad 1 600 000 zł pozyskano z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i ponad 200 000 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dzięki tym dofinasowaniom gmina zapłaciła z własnego budżetu jedynie 3 500 000 zł.

 Budynek jest niezwykle nowoczesny. W zasadzanie najważniejszą osobą, która jest za niego odpowiedzialną, jest informatyk. Jest niezwykle zautomatyzowany. Ogrzewany gruntowymi pompami ciepła, które zasilane są gazem. Są również panele fotowoltaiczne

  W budynku będzie uczyło się 150 dzieci, które będą się mogły w nowoczesnym budynku bawić, uczyć i integrować. Zatem, czy wójt jest dymny z owego budynku?

  Cieszę się, że udało nam nareszcie ten budynek wybudować. Stary budynek przedszkola to „wczesny Gierek”. Najpierw myśleliśmy o rozbudowie przedszkola, jednak nie można było znaleźć odpowiedniego dofinansowania, postanowiliśmy zaryzykować i pokusić się o budynek supernowoczesnego przedszkola w systemie pasywnym – mówi Paweł Olejniczak Wójt Gminy Gomunice. 

  Na uroczyste otwarcie budynku zaproszonych było wielu gości, którzy również w różnym stopniu przyczynili się do powstania tego budynku. Jedną z takich osób była Poseł Anna Milczanowska. Czy budynek robi wrażenie na Pani Poseł? 

  Dzisiaj widzimy przepiękny budynek przedszkola pasywnego. Jest ono w 100% ekologiczne. Budynek ma przestronne sale, wiem, bo oglądałam go kilka razy w trakcie budowy. Myślę, że będzie bardzo dobrze służył dzieciom w gminie. Wielkie gratulacje dla włodarza gminy i radnych, którzy podjęli się takiego zadania – mówi Poseł Anna Milczanowska. 

O tym, jak ważne w dzisiejszych czasach są takie nowoczesne rozwiązania mówił Krzysztof Ciecióra Wiceminister Rolnictwa 

  Potrzebujemy nowoczesnego budownictwa, nowoczesnych rozwiązań, szczególnie w takich miejscowościach jak Gomunice. Jest oto kolejne tego typu przedszkole, bo wcześniej podobne powstawały w innych miejscowościach. Cieszę się, że Gomunice są jednym z tych miejsc, w których powstają nowoczesne placówki dla dzieciaków, które będą im służyć, bo to jest dzisiaj standardem w świecie i ten standard jest również w Gomunicach – mówi Krzysztof Ciecióra Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 

  W uroczystościach obecni byli również wójtowie sąsiednich gmin, a także przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Radomsku. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Dołącz do naszego Zespołu! Miejsce pracy: powiat bełchatowski   Co będzie należało do Twoich obowiązków: poszukiwanie tematów oraz proponowanie nowego sposobu ujęcia aktualnych wydarzeń pisanie tekstów dziennikarskich, treści wideo oraz mediów społecznościowych wyjazdy reporterskie współpraca przy tworzeniu materiałów wideo zarządzanie treściami newsowymi w serwisie www   Nasze wymagania: czynne prawo jazdy kat. B Samodzielność w opracowywaniu treści, lekkie pióro Kreatywność, wielozadaniowość, umiejętność działania pod presją czasu, lekkość nawiązywanie kontaktów Orientacja w bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie Biegła obsługa mediów społecznościowych mile widziane doświadczenie   Co oferujemy: stałe i stabilne zatrudnienie, elastyczne formy pracy (umowa o pracę) możliwość realizacji własnych pomysłów rozwój zawodowy przyjazną atmosferę w zgranym zespole   CV prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected]   Do aplikacji prosimy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).   Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami. Dołącz do naszego Zespołu!
Napisz do nas