Sobota, 2 lipca 2022 04:23
Pilne!
ReklamaKliknij po więcej szczegółów!

Szkoła w Strzelcach Małych ma coś, czego inne szkoły mogą tylko pozazdrościć. Zobaczcie sami!

Przy Publicznej Szkole Podstawowej w Strzelcach Małych powstała niezwykła inwestycja. Mowa tutaj o tzw. „Dworcu PKS”, czyli miejscu, gdzie uczniowie mogą bezpiecznie poczekać na autobus.
Ładuję odtwarzacz...

  Każdej szkole zależy na tym, aby jej uczniowie mieli jak najlepsze warunki do nauki. Dba się o wyposażenie sal, nowoczesne pomoce dydaktyczne itp. Jednak równie ważne jest bezpieczeństwo. 

  Publiczna Szkoła Podstawowa w Strzelcach Małych idzie jednak o krok dalej. Łączy bezpieczeństwo i estetykę, bowiem w trosce o bezpieczeństwo dzieci czekających na autobus stworzono tzw. „Dworzec PKS”. Inwestycja wygląda niezwykle ciekawie, jest niecodzienna, bo ciężko znaleźć podobną w innych szkołach. Teraz dzieci mogą bezpiecznie czekać na autobus szkolny. 

  Myśląc o tej inwestycji, przede wszystkim stawialiśmy na bezpieczeństwo naszych uczniów, bo to jest dla nas rzeczą najważniejszą. Bezpieczeństwo i jeszcze raz bezpieczeństwo - mówi Gabriela Patek, Wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzelcach Małych. 

  Tworzenie inwestycji troszeczkę trwało, ze względu na wszelkie niezbędne formalności. Inwestycja powstała m.in. dzięki firmie AGRO-MASZ, która wsparła inwestycję finansowo, ale również z pomocą pracowników. Pomocy udzielił również Urząd Gminy i Rada Gminy w Masłowicach.

  Obecnie „Stacja PKS” nie ma jeszcze zadaszenia, jednak w planach jest dobudowanie skrzydła szkoły i połączenia go ze stacją w taki sposób, aby dzieci, wychodząc ze szkoły, wychodziły prosto na „Małą Stację PKS”. 

  Najważniejsze, że rodzice, ale przede wszystkim uczniowie, są dumni ze szkoły i nowego miejsca, w którym mogą bezpiecznie poczekać na autobus.

  Musimy pamiętać jeszcze o jednej osobie, która to wszystko nadzorowała, czyli Pan Dyrektor Roman Janiec. Dzięki jego wysiłkowi, dzięki jego dążeniu do celu powstał słynny „Dworzec PKS” – dodaje Gabriela Patek, Wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzelcach Małych


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Pozdrawiam 14.06.2022 18:55
A co z osobami dla niepełnosprawnych? Gdzie na "dworcu" jest dojazd dla wózków?

Dołącz do naszego Zespołu! Miejsce pracy: powiat bełchatowski   Co będzie należało do Twoich obowiązków: poszukiwanie tematów oraz proponowanie nowego sposobu ujęcia aktualnych wydarzeń pisanie tekstów dziennikarskich, treści wideo oraz mediów społecznościowych wyjazdy reporterskie współpraca przy tworzeniu materiałów wideo zarządzanie treściami newsowymi w serwisie www   Nasze wymagania: czynne prawo jazdy kat. B Samodzielność w opracowywaniu treści, lekkie pióro Kreatywność, wielozadaniowość, umiejętność działania pod presją czasu, lekkość nawiązywanie kontaktów Orientacja w bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie Biegła obsługa mediów społecznościowych mile widziane doświadczenie   Co oferujemy: stałe i stabilne zatrudnienie, elastyczne formy pracy (umowa o pracę) możliwość realizacji własnych pomysłów rozwój zawodowy przyjazną atmosferę w zgranym zespole   CV prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected]   Do aplikacji prosimy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).   Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami. Dołącz do naszego Zespołu!
Napisz do nas