Sobota, 2 lipca 2022 03:36
Pilne!
ReklamaKliknij po więcej szczegółów!

Nawet 100% dofinansowania na inwestycje OZE w Gminie Lgota Wielka

Długo wyczekiwane przez Mieszkańców Gminy Lgota Wielka inwestycje z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii. Gminie udało się pozyskać dofinansowania na zakup pomp ciepła i pieców ekologicznych na pelet i gaz kolejno w 100% i 85% wartości netto.
Ładuję odtwarzacz...

   Słowo ekologia odmienia się dzisiaj przez wszystkie przypadki. Gminy bardzo mocno stawiają na ekologię. A jak ta kwestia inwestycji ekologicznych wygląda w Gminie Lgota Wielka?

   Złożyliśmy dwa wnioski. Jednej wniosek był złożony w roku 2020, gdzie chcemy objąć dofinansowaniem 42 obiekty osób prywatnych znajdujących się na terenie gminy. Będzie to polegało na tym, że zakładamy 32 pompy, ale też piece na pelet i gaz. Jest to dofinansowanie 100% wartości netto, także myślę, że jest to dosyć korzystne dla mieszkańców. 

   Złożyliśmy również drugi wniosek w 2021, gdzie obejmujemy 147 obiektów na terenie naszej gminy. Jest to kwota powyżej 4 000 000 i dofinansowanie w tym przypadku wynosi 85% wartości netto. Najwięcej, bo około 90 ma być założonych kolektorów, jak również pompy ciepła powietrzne 47, jak również piece na pelet. Dodatkowo na jednym obiekcie, na świetlicy chcemy założyć fotowoltaikę – mówi Jerzy Kotlewski, Wójt Gminy Lgota Wielka 

  Wspomniane dofinansowania zwłaszcza to z 2020 roku, są bardzo korzystne dla mieszkańców. Rzadko trafia się możliwość dofinansowania inwestycji w 100%. Co ważniejsze, sami mieszkańcy są zainteresowani tego typu inwestycjami i jak mówi Pan Wójt, nie mogli się doczekać dofinansowania inwestycji z OZE a


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Dołącz do naszego Zespołu! Miejsce pracy: powiat bełchatowski   Co będzie należało do Twoich obowiązków: poszukiwanie tematów oraz proponowanie nowego sposobu ujęcia aktualnych wydarzeń pisanie tekstów dziennikarskich, treści wideo oraz mediów społecznościowych wyjazdy reporterskie współpraca przy tworzeniu materiałów wideo zarządzanie treściami newsowymi w serwisie www   Nasze wymagania: czynne prawo jazdy kat. B Samodzielność w opracowywaniu treści, lekkie pióro Kreatywność, wielozadaniowość, umiejętność działania pod presją czasu, lekkość nawiązywanie kontaktów Orientacja w bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie Biegła obsługa mediów społecznościowych mile widziane doświadczenie   Co oferujemy: stałe i stabilne zatrudnienie, elastyczne formy pracy (umowa o pracę) możliwość realizacji własnych pomysłów rozwój zawodowy przyjazną atmosferę w zgranym zespole   CV prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected]   Do aplikacji prosimy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).   Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami. Dołącz do naszego Zespołu!
Napisz do nas