Sobota, 2 lipca 2022 03:45
Pilne!
ReklamaKliknij po więcej szczegółów!

Wandal z zarzutami

Policjanci z Zelowa zatrzymali 36-latka, który usłyszał zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia oraz gróźb karalnych. Wandal podpalił okno mieszkania pokrzywdzonych, a także groził im pozbawieniem życia. Takie przestępstwo zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Został tymczasowo aresztowany.
Wandal z zarzutami

6 czerwca 2022 roku, przed godziną 18.00, dyżurny bełchatowskiej komendy został poinformowany o uszkodzeniu mienia, do którego doszło w Zelowie na ul. Szkolnej. Zgłaszająca podała, że sprawca podpalił okno jej mieszkania usytuowanego na parterze budynku, a następnie uciekł. Na miejsce natychmiast skierowano mundurowych z komisariatu w Zelowie. Policjanci ustalili, że sprawcą jest 36-latek, dobrze znany mundurowym z wcześniejszego konfliktu z prawem. Pokrzywdzeni poinformowali, że zdarzało się, że mężczyzna ten często był agresywny, zwłaszcza w sytuacji, kiedy nie mógł dostać się do mieszkania sąsiadów. Wówczas swoją frustrację wyładowywał na drzwiach ich mieszkania, nie szczędził też wulgaryzmów, grożąc im przy tym pozbawieniem życia. W dniu zdarzenia sprawca denaturatem polał okna mieszkania zgłaszających, jedno z nich podpalił, a sam uciekł. Policjanci z Komisariatu w Zelowie ruszyli w teren poszukując sprawcy. Funkcjonariusze sprawdzali wszystkie miejsca, gdzie sprawca mógł przebywać, jednak 36-latek "zapadł się pod ziemię". Na miejsce zdarzenia została również skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza. Policjanci przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Przesłuchali świadków zdarzenia, a pokrzywdzeni straty wstępnie oszacowali na 700 złotych. Wandal został zatrzymany już następnego dnia. Wczesnym rankiem, 7 czerwca policjanci namierzyli go na terenie Zelowa, kiedy szedł ulicą zupełnie nie spodziewając się policyjnej kontroli. Za swoje zachowanie usłyszał zarzut uszkodzenia mienia oraz gróźb karalnych. Takie przestępstwo zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Następnego dnia okazało się, że zelowianin w dalszym ciągu nie szczędził agresji wobec pokrzywdzonych. 8 czerwca policjanci z Zelowa znów interweniowali wobec 36-latka. Notowany za inne przestępstwa zelowianin ponownie groził pokrzywdzonym podpaleniem ich mieszkania. Takim zachowaniem naraził się na dodatkową odpowiedzialność. Finalnie trafił do policyjnego aresztu i usłyszał kolejne zarzuty dotyczące gróźb karalnych. 9 czerwca sąd na wniosek prokuratora tymczasowo aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy.
 
Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie/nadkom. Iwona Kaszewska


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Dołącz do naszego Zespołu! Miejsce pracy: powiat bełchatowski   Co będzie należało do Twoich obowiązków: poszukiwanie tematów oraz proponowanie nowego sposobu ujęcia aktualnych wydarzeń pisanie tekstów dziennikarskich, treści wideo oraz mediów społecznościowych wyjazdy reporterskie współpraca przy tworzeniu materiałów wideo zarządzanie treściami newsowymi w serwisie www   Nasze wymagania: czynne prawo jazdy kat. B Samodzielność w opracowywaniu treści, lekkie pióro Kreatywność, wielozadaniowość, umiejętność działania pod presją czasu, lekkość nawiązywanie kontaktów Orientacja w bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie Biegła obsługa mediów społecznościowych mile widziane doświadczenie   Co oferujemy: stałe i stabilne zatrudnienie, elastyczne formy pracy (umowa o pracę) możliwość realizacji własnych pomysłów rozwój zawodowy przyjazną atmosferę w zgranym zespole   CV prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected]   Do aplikacji prosimy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).   Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami. Dołącz do naszego Zespołu!
Napisz do nas