Sobota, 2 lipca 2022 04:54
Pilne!
ReklamaKliknij po więcej szczegółów!

Babcia znalazła telefon na ulicy i dała go wnuczkowi. Nacieszył się nim 2 tygodnie

7 czerwca 2022 roku radomszczańscy policjanci odzyskali telefon marki Samsung, który właścicielka zagubiła podczas przejażdżki rowerem. Dzięki staraniom i trafnym ustaleniom mundurowych okazało się, że znalazła go mieszkanka Radomska. Kobieta postanowiła podarować znaleziony sprzęt swojemu wnukowi. Czyżby pomyślała: "Znalezione, nie kradzione"?
Babcia znalazła telefon na ulicy i dała go wnuczkowi. Nacieszył się nim 2 tygodnie
Autor: <a href='https://pl.freepik.com/zdjecia/podroz'>Podróż zdjęcie utworzone przez rawpixel.com - pl.freepik.com</a>

  Sprawne i trafne ustalenia radomszczańskich policjantów doprowadziły do odzyskania telefonu. Urządzenie znalazła podczas spaceru jedna z mieszkanek powiatu. Zamiast odszukać właściciela zgubionej rzeczy, zabrała telefon ze sobą. Mundurowi ustalili, gdzie może się on znajdować. Gdy dotarli pod ustalony adres, kobieta przyznała, że około dwa tygodnie temu faktycznie znalazła telefon na chodniku i zabrała go ze sobą. Zamiast starać się go oddać, podarowała go wnukowi. Dzięki działaniom funkcjonariuszy przywłaszczona zguba finalnie wróciła do właścicielki.
  Policjanci informują, że w takich przypadkach znalezioną rzecz należy jednak przekazać do najbliższej jednostki policji. Nie ma tu żadnego uzasadnienia stare błędne powiedzenie, że coś, co jest znalezione, nie jest kradzione. Z drugiej strony pamiętajmy, że warto zabezpieczyć każdą rzecz, jaka mamy przy sobie podczas zakupów czy spaceru. Szczególną uwagę zwracajmy na portfel, dokumenty i telefon, a więc to, co jest zawsze w największym zainteresowaniu złodzieja.
Przestępstwo przywłaszczenia zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.
 
Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Radomsku/asp. Agnieszka Kropisz


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Dołącz do naszego Zespołu! Miejsce pracy: powiat bełchatowski   Co będzie należało do Twoich obowiązków: poszukiwanie tematów oraz proponowanie nowego sposobu ujęcia aktualnych wydarzeń pisanie tekstów dziennikarskich, treści wideo oraz mediów społecznościowych wyjazdy reporterskie współpraca przy tworzeniu materiałów wideo zarządzanie treściami newsowymi w serwisie www   Nasze wymagania: czynne prawo jazdy kat. B Samodzielność w opracowywaniu treści, lekkie pióro Kreatywność, wielozadaniowość, umiejętność działania pod presją czasu, lekkość nawiązywanie kontaktów Orientacja w bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie Biegła obsługa mediów społecznościowych mile widziane doświadczenie   Co oferujemy: stałe i stabilne zatrudnienie, elastyczne formy pracy (umowa o pracę) możliwość realizacji własnych pomysłów rozwój zawodowy przyjazną atmosferę w zgranym zespole   CV prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected]   Do aplikacji prosimy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).   Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami. Dołącz do naszego Zespołu!
Napisz do nas