Sobota, 2 lipca 2022 04:05
Pilne!
ReklamaKliknij po więcej szczegółów!

Tak w Gomunicach wyglądała akcja zorganizowana przez PGK Radomsko pn. „Zbiórka elektroodpadów w zamian za sadzonkę”

„Zbiórka elektroodpadów w zamian za sadzonkę” – dziś ta akcja zawitała do Gminy Gomunice. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji.
Ładuję odtwarzacz...

  Dziś miała miejsce 5. edycja akcji pn. „Zbiórka elektroodpadów w zamian za sadzonkę. Akcja organizowana jest przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku. No właśnie to już 5 edycja tej akcji, co już pokazuje, że cieszy się dużym zainteresowaniem. Co ważniejsze, wyszła poza granice Radomska. Zagościła już w Gminie Masłowice, a dziś pierwszym raz w Gminie Gomunice. 

  Zasadą akcji jest to, że mieszkańcy, którzy przynoszą elektroodpady, otrzymują sadzonkę drzewa, bądź sadzonkę rośliny ozdobnej. Zbierany jest każdy rodzaj elektroodpadów, zarówno sprzęt drobny, baterie, lampy jarzeniowe, ale przede wszystkim akcja nastawiona jest na sprzęt wielkogabarytowy np. lodówki, pralki, telewizory itp.

  Mieszkańcy Gminy Gomunice, którzy wzięli udział w akcji, zgodnie powtarzają, że jest to bardzo dobra i potrzebna akcji powinno być takich więcej. Zatem, czy będzie więcej takich akcji? 

 - Będzie więcej akcji. Akcje będą kontynuowane z pewnością, bo cieszą się powodzeniem. Dla nas, czyli operatorów komunalnych to również podwód i motywacja do dalszej pracy. Każdy kilogram zebranego elektrosprzętu przekłada się później na poziom recyklingu i poziom odzysku, które my jako Polska musimy spełnić w odpowiednich wymaganiach, więc tego typu akcje z pewnością będą kontynuowane i z pewnością zobaczymy się za rok – mówi Magdalena Jurek, Dział Ochrony Środowiska w PGK Radomsko. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Dołącz do naszego Zespołu! Miejsce pracy: powiat bełchatowski   Co będzie należało do Twoich obowiązków: poszukiwanie tematów oraz proponowanie nowego sposobu ujęcia aktualnych wydarzeń pisanie tekstów dziennikarskich, treści wideo oraz mediów społecznościowych wyjazdy reporterskie współpraca przy tworzeniu materiałów wideo zarządzanie treściami newsowymi w serwisie www   Nasze wymagania: czynne prawo jazdy kat. B Samodzielność w opracowywaniu treści, lekkie pióro Kreatywność, wielozadaniowość, umiejętność działania pod presją czasu, lekkość nawiązywanie kontaktów Orientacja w bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie Biegła obsługa mediów społecznościowych mile widziane doświadczenie   Co oferujemy: stałe i stabilne zatrudnienie, elastyczne formy pracy (umowa o pracę) możliwość realizacji własnych pomysłów rozwój zawodowy przyjazną atmosferę w zgranym zespole   CV prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected]   Do aplikacji prosimy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).   Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami. Dołącz do naszego Zespołu!
Napisz do nas