Sobota, 2 lipca 2022 03:26
Pilne!
ReklamaKliknij po więcej szczegółów!

Oto kapitalny projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego! Miłośnicy bycia Eco & Healthy będą wniebowzięci

Fundacja Rozwoju Nitka oraz Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie przystępują do realizacji zadania finansowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2022 rok „Łódzkie na plus". Już trzeciego i szóstego czerwca, w godz. 17:00 - 20:30, PGE Giganty Mocy zamienią się w akademię ekologicznej uprawy żywności, bowiem Fundacja Rozwoju Nitka wraz z MCK przystępują do realizacji projektu pod nazwą „Od nasiona do stołu. Stworzenie centrum edukacji permakulturowej przy Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie",
Ładuję odtwarzacz...

  Dziś porozmawiamy o ciekawym projekcie. Otóż w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2022 Fundacja Rozwoju Nitka wraz z Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie realizują niezwykle ciekawy projekt. O jakim projekcie mowa?

  Projekt nosi nazwę „Od nasiona do stołu. Stworzenie centrum edukacji permakulturowej przy Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie". Mogłoby się wydawać, że temat do takiej instytucji jak nasza nie pasuje, natomiast chcemy udowodnić bełchatowianom i ogólnie mieszkańcom województwa łódzkiego, że kultura i agrokultura są bliżej, niż mogłoby się wydawać – mówi Agata Śmigiel-Ławska, Specjalista w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie.

 

Jakie są główne cele projektu?

  Projekt zakłada przeszkolenie mieszkańców naszego miasta, powiatu, ale i chętnych z obszaru województwa łódzkiego, z ekologicznej, permakulturowej metody uprawy zdrowej żywności w warunkach domowych i przydomowych.

  Zapraszamy każdego, kto ma ochotę nauczyć się tego, w jaki sposób założyć taki ekologiczny, regeneratywny ogród. Zapraszamy na wykłady, które poprowadzą wyjątkowi goście. Będą ro edukatorzy permakultury, którzy prowadzą na co dzień fundację „Transformacja” i zajmują się edukowaniem nie tylko w Polsce, ale również poza granicami naszego kraju. Będą tłumaczyć, jak założyć tego typu ekologiczny ogród, jak go pielęgnować i prowadzić.

  Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tą tematyką już 3 czerwca na godzinę 17:00; oraz 6 czerwca również o godzinie 17:00. Odbędą się cykle wykładów. Wystarczy pobrać z kasy kina bądź z kasy gigantów bezpłatną wejściówkę – tłumaczy Agata Śmigiel-Ławska, Specjalista w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie.

 

Dlaczego warto zaangażować się w tego typu projekt?

  Myślę, że żyjemy w bardzo ciekawych czasach, gdzie coraz więcej osób ma świadomość tego, co wpływa pozytywnie i negatywnie na nasze zdrowie. Każdy szuka odpowiedzi i rozwiązań tego, co mogę jeszcze zmienić, co mogę zrobić sam i jak mogę zmienić i ograniczyć negatywne wpływy środowiska, cywilizacji. Ludzie nie tylko chcą odżywiać się zdrowo, ale coraz więcej osób ma świadomość tego, jak produkowana jest żywność, którą jemy na co dzień. Także osoby aktywne, które chcą wziąć sprawy we własne ręce zapraszam gorąco! – dodaje Agata Śmigiel-Ławska, Specjalista w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie.

 

  Projekt został dofinansowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego „Łódzkie na plus” na rok 2022.

 

Źródło: Miejskie Centrum Kultury

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Dołącz do naszego Zespołu! Miejsce pracy: powiat bełchatowski   Co będzie należało do Twoich obowiązków: poszukiwanie tematów oraz proponowanie nowego sposobu ujęcia aktualnych wydarzeń pisanie tekstów dziennikarskich, treści wideo oraz mediów społecznościowych wyjazdy reporterskie współpraca przy tworzeniu materiałów wideo zarządzanie treściami newsowymi w serwisie www   Nasze wymagania: czynne prawo jazdy kat. B Samodzielność w opracowywaniu treści, lekkie pióro Kreatywność, wielozadaniowość, umiejętność działania pod presją czasu, lekkość nawiązywanie kontaktów Orientacja w bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie Biegła obsługa mediów społecznościowych mile widziane doświadczenie   Co oferujemy: stałe i stabilne zatrudnienie, elastyczne formy pracy (umowa o pracę) możliwość realizacji własnych pomysłów rozwój zawodowy przyjazną atmosferę w zgranym zespole   CV prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected]   Do aplikacji prosimy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).   Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami. Dołącz do naszego Zespołu!
Napisz do nas