Sobota, 2 lipca 2022 03:39
Pilne!
ReklamaKliknij po więcej szczegółów!

Wyłapują piratów drogowych i znajdują zaginionych czyli BSP w służbie policji

BSPP czyli Bezzałogowy Statek Powietrzny Policji a potocznie po prostu dron. Taki sprzęt wspomaga coraz częściej działania policji. Okazuje się bardzo przydatny zarówno w czynnościach wykonywanych na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym jak i chociażby podczas poszukiwań osób zaginionych czy też przy oględzinach miejsc zdarzeń.
Wyłapują piratów drogowych i znajdują zaginionych czyli BSP w służbie policji

  Drony to już zdecydowanie nie tylko zabawki.  Te wykorzystywane w policji to najczęściej tzw. wielowirnikowce, których podstawowym  wyposażeniem są wysokoczułe kamery, działające także  w świetle podczerwonym. Łódzka policja dysponując śmigłowcem prowadziła już akcje z powietrza. Jednak drony z uwagę na wielkość dają możliwość dotarcia w miejsca niedostępne dla helikoptera . Pozwalają obserwować dany teren. Funkcjonariusze -operatorzy zostali specjalnie przeszkoleni . Pierwszy BSP pojawił się w policji w 2012 roku. Aktualnie Łódzka Policja ma na wykorzystaniu kilka dronów. Wielokrotnie informowaliśmy o działaniach „okiem speeda". Dron wyłapywał piratów drogowych, którzy nie widząc radiowozu folgowali swoim zapędom nie spodziewając się namierzenia z powietrza. Nagłaśnialiśmy także  szczęśliwe finały poszukiwań osób zaginionych, w których to akcjach bardzo pomocny okazywał się właśnie dron.


Źródło: Łódzka Policja


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Dołącz do naszego Zespołu! Miejsce pracy: powiat bełchatowski   Co będzie należało do Twoich obowiązków: poszukiwanie tematów oraz proponowanie nowego sposobu ujęcia aktualnych wydarzeń pisanie tekstów dziennikarskich, treści wideo oraz mediów społecznościowych wyjazdy reporterskie współpraca przy tworzeniu materiałów wideo zarządzanie treściami newsowymi w serwisie www   Nasze wymagania: czynne prawo jazdy kat. B Samodzielność w opracowywaniu treści, lekkie pióro Kreatywność, wielozadaniowość, umiejętność działania pod presją czasu, lekkość nawiązywanie kontaktów Orientacja w bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie Biegła obsługa mediów społecznościowych mile widziane doświadczenie   Co oferujemy: stałe i stabilne zatrudnienie, elastyczne formy pracy (umowa o pracę) możliwość realizacji własnych pomysłów rozwój zawodowy przyjazną atmosferę w zgranym zespole   CV prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected]   Do aplikacji prosimy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).   Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami. Dołącz do naszego Zespołu!
Napisz do nas