Sobota, 2 lipca 2022 05:00
Pilne!
ReklamaKliknij po więcej szczegółów!

Wyjątkowa noc za nami. Relacja z Nocy Muzeów w Muzeum Regionalnym w Radomsku

Noc Muzeów za nami. Radomszczanie mogli w tej wyjątkowej nocy w roku zwiedzać wystawy Muzeum Regionalnego w Radomsku. Wszystkie zapytane osoby o wrażenia zgodnie potwierdzają, że takich wydarzeń powinno być więcej.
Ładuję odtwarzacz...

  Noc Muzeów 2022 już za nami. Muzeum Regionalne w Radomsku mogło pochwalić się tego dnia wieloma bardzo ciekawymi wystawami. Zanim jednak przejdziemy do budynku muzeum, zatrzymajmy się na chwilę przed budynkiem, ponieważ, mówiąc pół żartem, zatrzymały się tam pojazdy również „muzealne”. Klub Weterani Szos Radomsko zorganizował Retro Classic IX – Wystawe Pojazdów Zabytkowych. Jakie pojazdy można było zobaczyć?

  Możemy zobaczyć samochody z lat 30, 50, 80. Są to samochody zagraniczne, ale też Polskie. Mamy Mercedesy, mamy Citroena, Fiat 508, ale są też „Maluchy”, Polonezy – mówi Jacek Gaik, Stowarzyszenie Klub Weterani Szos Radomsko.

 

 Zabytkowe samochody robiły duże wrażenie zwłaszcza na najmłodszych uczestnikach Nocy Muzeów m.in. na Miłoszu. Jakie wrażenie zrobiła sama Noc Muzeów?

  Bardzo duże na mnie zrobiło to wrażenie. Podoba mi się to, że w muzeum co parę miesięcy jest coś nowego. Dziś największą moją uwagę przykuły samochody. Lubię takie stare samochody i ogólnie historię samochodów – mówi Miłosz.

 

  Zostawiamy plac przed muzeum. Przejdźmy do wnętrza i powiedzmy chwilę, co tam się działo, a działo się niemało. Zacznijmy od wernisażu Jana Depty oraz towarzyszącemu temu wydarzeniu koncertowi uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia Im. Grażyny Bacewicz w Radomsku, bo to wydarzenie zgromadziło jednocześnie najwięcej zwiedzających. Wywiad z autorem wernisażu będzie udostępniony w osobnym materiale w najbliższym czasie, więc zachęcamy do śledzenia strony.

  Dostępnych do zwiedzania było wiele wystaw, więc zapytajmy o wrażenia najważniejszych osób tej nocy, czyli zwiedzających. Jak wrażenia?

  Wrażenie bardzo dobre. Jesteśmy tu z dziećmi pierwszy raz. Jest bardzo dużo eksponatów, dzieci mogą pooglądać zwierzaki na wystawie poświęconej właśnie zwierzętom. Uważam, że bardzo fajna impreza.

  Jest to bardzo dobry sposób na spędzanie wolnego czasu z rodziną, powinno być coraz więcej takich imprez i zachęcam każdego do uczestnictwa w takich imprezach – mówi Pan Mariusz.

 

  Co ważne, uczestnicy podkreślają, że są zachwyceni Nocą Muzeów w Radomsku i zachęcają innych do kulturalnego spędzania wolnego czasu z rodziną zamiast robienia zakupów w galeriach handlowych czy siedzenia przed telewizorem.

  Każda forma promocji kulturalnej jest jak najbardziej wskazana, także w takim małym ośrodku jak Radomsko, który jednak działa nad wyraz prężnie. Cieszymy się, że taką Noc Muzeów zorganizowano i bierzemy w niej udział. Aktywne, kulturalne spędzanie wolnego czasu to coś innego niż zakupy w galerii handlowej czy siedzenie przed telewizorem – mówi Pan Artur.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Dołącz do naszego Zespołu! Miejsce pracy: powiat bełchatowski   Co będzie należało do Twoich obowiązków: poszukiwanie tematów oraz proponowanie nowego sposobu ujęcia aktualnych wydarzeń pisanie tekstów dziennikarskich, treści wideo oraz mediów społecznościowych wyjazdy reporterskie współpraca przy tworzeniu materiałów wideo zarządzanie treściami newsowymi w serwisie www   Nasze wymagania: czynne prawo jazdy kat. B Samodzielność w opracowywaniu treści, lekkie pióro Kreatywność, wielozadaniowość, umiejętność działania pod presją czasu, lekkość nawiązywanie kontaktów Orientacja w bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie Biegła obsługa mediów społecznościowych mile widziane doświadczenie   Co oferujemy: stałe i stabilne zatrudnienie, elastyczne formy pracy (umowa o pracę) możliwość realizacji własnych pomysłów rozwój zawodowy przyjazną atmosferę w zgranym zespole   CV prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected]   Do aplikacji prosimy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).   Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami. Dołącz do naszego Zespołu!
Napisz do nas