Sobota, 2 lipca 2022 04:29
Pilne!
ReklamaKliknij po więcej szczegółów!

Wiceminister Krzysztof Ciecióra obiecał i słowa dotrzymał. Są dopłaty dla rolników

Ministerstwu Rolnictwa udało się pozyskać niezbędne zgody z Komisji Europejskiej w kwestii dopłat dla rolników.
Ładuję odtwarzacz...

  Jakiś czas temu nagrywaliśmy z wiceministrem rolnictwa Krzysztofem Cieciórą rozmowę na temat rosnących cen nawozów. Materiał znajdą państwo w tutaj. Wiceminister zapewniał, że rolnicy nie zostaną bez pomocy.

  Jak widać, słowa dotrzymał, bo rolnicy otrzymają dopłaty do zakupu nawozów.

  Nabór już trwa. Od zeszłego tygodnia czekam na wnioski rolników, którzy chcą uzyskać dopłaty do nawozów. Udało nam się pozyskać zgodę Komisji Europejskiej w tej kwestii i dopłacamy 4 mld zł polskim rolnikom, którzy zostali poszkodowani w wyniku podniesionych cen gazu przez Władimira Putina, przez co te nawozy były holendernie drogie.

  To wsparcie jest z jednej strony dla rolników, aby utrzymali płynność finansową, a drugiej strony dla nas konsumentów, aby produkt końcowy, jakim jest żywność, gwałtownie nie wzrastała jego cena i aby była ona również dostępna – mówi Krzysztof Ciecióra Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Jakie warunki muszą rolnicy spełnić, aby takie dofinansowanie dostać?

  Rolnik musi przedstawić faktury, za okres od 1 września 2021 do 15 maja 2022 roku za zakup nawozów. Będziemy dopłacać o 500 zł za różnice w tych kwotach, które są między tym sezonem a wcześniejszym. Wniosek jest bardzo prosty i nie wymaga on wielu papierów – tłumaczy Krzysztof Ciecióra Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Czy jest zainteresowanie wśród rolników?

  Nie mamy jeszcze jednostkowych liczb, natomiast z informacji, które otrzymuje, wiem, że jest bardzo duże zainteresowanie tymi dopłatami – dodaje Krzysztof Ciecióra Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Dołącz do naszego Zespołu! Miejsce pracy: powiat bełchatowski   Co będzie należało do Twoich obowiązków: poszukiwanie tematów oraz proponowanie nowego sposobu ujęcia aktualnych wydarzeń pisanie tekstów dziennikarskich, treści wideo oraz mediów społecznościowych wyjazdy reporterskie współpraca przy tworzeniu materiałów wideo zarządzanie treściami newsowymi w serwisie www   Nasze wymagania: czynne prawo jazdy kat. B Samodzielność w opracowywaniu treści, lekkie pióro Kreatywność, wielozadaniowość, umiejętność działania pod presją czasu, lekkość nawiązywanie kontaktów Orientacja w bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie Biegła obsługa mediów społecznościowych mile widziane doświadczenie   Co oferujemy: stałe i stabilne zatrudnienie, elastyczne formy pracy (umowa o pracę) możliwość realizacji własnych pomysłów rozwój zawodowy przyjazną atmosferę w zgranym zespole   CV prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected]   Do aplikacji prosimy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).   Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami. Dołącz do naszego Zespołu!
Napisz do nas