Sobota, 2 lipca 2022 04:56
Pilne!
ReklamaKliknij po więcej szczegółów!

Bełchatów –Bełchatowscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzewanych o próbę włamania.

Po tym jak czujna właścicielka zareagowała na hałasy dobiegające z terenu posesji, spłoszeni sprawcy uciekli porzucając swój łup. Pokrzywdzona jednak rozpoznała amatorów cudzego mienia i wskazała mundurowym ich miejsce zamieszkania. 47-latka oraz jej 36-letni partner usłyszeli już zarzuty usiłowania kradzieży w włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Bełchatów –Bełchatowscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzewanych o próbę włamania.

  W nocy 14 stycznia 2022 roku mundurowi z Wydziału Prewencji bełchatowskiej policji zostali wysłani na miejsce usiłowania kradzieży z włamaniem, w miejscowości Oleśnik, na terenie gminy Bełchatów. Zgłaszająca poinformowała, że po godzinie 1.00 obudziło ją szczekanie psa. Następnie usłyszała hałasy dobiegające z budynku gospodarczego. Zauważyła wówczas dwie osoby, które z garażu wyprowadzały quada. Rozpoznała je jako mieszkańców sąsiedniej miejscowości. Przestępczy duet, spłoszony postawą pokrzywdzonej, ostatecznie uciekł, swój łup pozostawiając na podwórku. Zgłaszająca podała też, że furtka na teren posesji, która była zamknięta na klucz, została zdjęta z zawiasów. Właścicielka wskazała miejsce zamieszkania amatorów cudzej własności. Mundurowi wkrótce złożyli wizytę podejrzewanym. 47-letnia mieszkanka gminy Bełchatów oraz jej 36-letni partner szybko trafili do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego śledczy przedstawili podejrzewanym zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był w przeszłości notowany za konflikty z prawem.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Dołącz do naszego Zespołu! Miejsce pracy: powiat bełchatowski   Co będzie należało do Twoich obowiązków: poszukiwanie tematów oraz proponowanie nowego sposobu ujęcia aktualnych wydarzeń pisanie tekstów dziennikarskich, treści wideo oraz mediów społecznościowych wyjazdy reporterskie współpraca przy tworzeniu materiałów wideo zarządzanie treściami newsowymi w serwisie www   Nasze wymagania: czynne prawo jazdy kat. B Samodzielność w opracowywaniu treści, lekkie pióro Kreatywność, wielozadaniowość, umiejętność działania pod presją czasu, lekkość nawiązywanie kontaktów Orientacja w bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie Biegła obsługa mediów społecznościowych mile widziane doświadczenie   Co oferujemy: stałe i stabilne zatrudnienie, elastyczne formy pracy (umowa o pracę) możliwość realizacji własnych pomysłów rozwój zawodowy przyjazną atmosferę w zgranym zespole   CV prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected]   Do aplikacji prosimy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).   Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami. Dołącz do naszego Zespołu!
Napisz do nas