Sobota, 2 lipca 2022 04:58
Pilne!
ReklamaKliknij po więcej szczegółów!

Skandaliczne zachowanie bełchatowianina. Skradł puszkę WOŚP. Grozi mu do 5 lat więzienia

Zarzut kradzieży puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy usłyszał 37-letni bełchatowianin. Sprawcę nikczemnego czynu ujął właściciel sklepu, który jadąc na miejsce kradzieży rozpoznał złodzieja i oddał go w ręce policji. Za kradzież prawo przewiduje karę do 5 lat więzienia. Podejrzany tym razem odpowie w warunkach recydywy, co oznacza, że grozi mu surowszy wymiar kary.
Skandaliczne zachowanie bełchatowianina. Skradł puszkę WOŚP. Grozi mu do 5 lat więzienia
Autor: Radek Pietruszka /PAP

  Do bulwersującego zdarzenia doszło 11 stycznia 2022 roku, około godziny 23.00, w sklepie przy ulicy Olsztyńskiej w Bełchatowie. Sprawca wykorzystując nieuwagę ekspedientki sklepu, która na chwilę wyszła na zaplecze, wbiegł do placówki handlowej i skradł znajdującą się tam puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Łączna wartość skradzionych datków przeznaczonych na leczenie chorych dzieci wyniosła nie mniej niż 600 złotych. Pracownica  sklepu widząc uciekającego złodzieja zapamiętała jego wygląd. O całej sytuacji powiadomiła swojego pracodawcę.    Właściciel sklepu w drodze na miejsce kradzieży rozpoznał podejrzewanego, który wychodził ze sklepu monopolowego przy ulicy 1-go Maja. Natychmiast zareagował, ujął amatora cudzej własności i  przekazał go w ręce policji. Mundurowi zatrzymali 37-latka, który był pod wpływem alkoholu. Podejrzewany znany jest bełchatowskiej policji z innych kradzieży. Bełchatowianin przyznał się do kradzieży. Okazało się, że pieniądze wydał już na alkohol, a puszkę wyrzucił do kosza na śmieci. Mężczyzna notowany wcześniej za inne przestępstwa usłyszał już zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Tym razem odpowie on w warunkach recydywy co oznacza, że grozi mu surowszy wymiar kary.
  Apelujemy o zabezpieczenie takich puszek na datki aby oddane do nich pieniądze nie trafiły w ręce złodzieja. Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie/nadkom. Iwona Kaszewska/


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Dołącz do naszego Zespołu! Miejsce pracy: powiat bełchatowski   Co będzie należało do Twoich obowiązków: poszukiwanie tematów oraz proponowanie nowego sposobu ujęcia aktualnych wydarzeń pisanie tekstów dziennikarskich, treści wideo oraz mediów społecznościowych wyjazdy reporterskie współpraca przy tworzeniu materiałów wideo zarządzanie treściami newsowymi w serwisie www   Nasze wymagania: czynne prawo jazdy kat. B Samodzielność w opracowywaniu treści, lekkie pióro Kreatywność, wielozadaniowość, umiejętność działania pod presją czasu, lekkość nawiązywanie kontaktów Orientacja w bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie Biegła obsługa mediów społecznościowych mile widziane doświadczenie   Co oferujemy: stałe i stabilne zatrudnienie, elastyczne formy pracy (umowa o pracę) możliwość realizacji własnych pomysłów rozwój zawodowy przyjazną atmosferę w zgranym zespole   CV prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected]   Do aplikacji prosimy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).   Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami. Dołącz do naszego Zespołu!
Napisz do nas