Środa, 17 sierpnia 2022 00:31
Pilne!
Reklama Kliknij po więcej szczegółów!

Pani Prezydent i Starostwa równe Premierowi, jeśli chodzi o wypłatę?...

W poniedziałek 22 listopada odbyła się konferencja zorganizowana przez Patryka Marjana, ze Stowarzyszenia Nowy Bełchatów, na temat wynagrodzeń dla bełchatowskich samorządowców.

  Witam na konferencji prasowej, na której chciałbym pochwalić lokalną koalicję „Pis i Plus”, władze samorządu bełchatowskiego, jak również władze powiatu, za przygotowanie bardzo skutecznych pakietów antyinflacyjnych dla siebie, dla swoich kolegów, pakietów, za które będą musieli zapłacić mieszkańcy Bełchatowa i bełchatowscy przedsiębiorcy.

  Na nadchodzących sesjach rady miasta i rady powiatu pojawią się projekty drastycznych wynagrodzeń dla liderów koalicji Prawo i Sprawiedliwość i Plus. Na początku radni zadecydują, czy będą mogli sami sobie przyznać wynagrodzenia rzędu od 400 zł do 1200 zł. W wartościach nominalnych nie są to bardzo duże kwoty, jednak procentowo są to podwyżki rzędu od 40 do 80 procent. Następnie zostanie przygotowany finał tego całego pakietu inflacyjnego, czyli zostanie uchwalona podwyżka dla miejskiego lidera Koalicji Prawo i Sprawiedliwość i Plus, Pani Prezydent Marioli Czechowskiej.

  Prezydent Mariola Czechowska zaplanowała sobie podwyżkę o "skromne" 9700 zł. Normalne prawda? Któż z nas nie dostał blisko 10 tysięcy podwyżki. Jej zarobki wzrosną z 10 940 zł do 20 640 zł.  

  Po tej podwyżce Prezydent Mariola Czechowska będzie zarabiała więcej, niż Premier Polski Mateusz Morawiecki.

  Współpraca koalicji PIS & PLUS dobrze funkcjonuje również w powiecie bełchatowskim, gdzie też zaplanowano podwyżki z naszych pieniędzy. Wynagrodzenie Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr skoczy z 10 620 zł do 19 480 zł.

  Po tej podwyżce Pani Dorota Pędziwiatr będzie zarabiała o 1062 zł mniej, niż Premier Polski Mateusz Morawiecki.

  Gdy zapadną decyzję, aby napakować sobie kieszenie naszymi pieniędzmi musi znaleźć się źródło finansowania, więc władze Bełchatowa zaplanowały podwyżki podatków od nieruchomości dla mieszkańców Bełchatowa i lokalnych przedsiębiorców. I to wszystko klepną tego samego dnia. Nawet się nie kryją, że mają nas za frajerów.

  Stawka dla bełchatowian wzrośnie do 0,88 zł na m2 i będzie wynosić prawie najwięcej w Polsce, gdyż maksymalna wynosi 0,89 zł za m2. Stawka dla bełchatowskich przedsiębiorców wzrośnie do 25,74 zł za m2 i będzie największa w Polsce, gdyż tyle wynosi stawka maksymalna, jaką przewiduje polskie prawo. Ostateczne decyzję w tej sprawie zapadną na sesjach w najbliższą środę i czwartek.

  Zachęcam wszystkich mieszkańców, obserwujących tę konferencję, aby protestowali, aby informowali o tym swoich znajomych, innych mieszkańców, sąsiadów, żeby wywrzeć jak największą presję na to, żeby te skandaliczne rozwiązania, skandaliczne podwyżki, skandaliczny skok na kasę PIS-u i PLUSA nie doszły do skutku.

  Sesje rady miejskiej będą odbywać się w środę, jeżeli chodzi o powiat i czwartek, jeżeli chodzi o radę miejską i wtedy nastąpi zatwierdzenie tych drakońskich podwyżek.

  Wierzę głęboko, że do tego czasu uda się wywrzeć taką presję, że samorządowcy rakiem wycofają się z tych rozwiązań i bardziej przestrasza się lokalnej społeczności, niż objawi się ich skandaliczna pazerność na kasę – mówi Patryk Marjan, Stowarzyszenie Nowy Bełchatów.

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR Telewizja LOKALNA.NEWS w związku z ciągłym rozwojem i powiększaniem obszaru swojej działalności poszukuje kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR do świetnego i nietuzinkowego zespołu.Miejsca pracy: • powiat bełchatowski,• powiat piotrkowski,Co będzie należało do Twoich obowiązków: • poszukiwanie tematów oraz proponowanie nowego sposobu ujęcia aktualnych wydarzeń• pisanie tekstów dziennikarskich, treści wideo oraz mediów społecznościowych• wyjazdy reporterskie• współpraca przy tworzeniu materiałów wideo• zarządzanie treściami newsowymi w serwisie wwwNasze wymagania:• czynne prawo jazdy kat. B• samodzielność w opracowywaniu treści, lekkie pióro• kreatywność, wielozadaniowość, umiejętność działania pod presją czasu, lekkość nawiązywanie kontaktów• orientacja w bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie• biegła obsługa mediów społecznościowych• mile widziane doświadczenieCo oferujemy:• stałe i stabilne zatrudnienie, elastyczne formy pracy (umowa o pracę)• możliwość realizacji własnych pomysłów• rozwój zawodowy• przyjazną atmosferę w zgranym zespoleCV prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected] aplikacji prosimy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR
Napisz do nas