Wtorek, 16 sierpnia 2022 23:44
Pilne!
Reklama Kliknij po więcej szczegółów!

„Bełchatowska Piętnastka” powraca już 21 listopada

21 listopada powraca długo wyczekiwana impreza sportowa. Po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 powraca „Bełchatowska Piętnastka”. Ruszyły już zapisy na dystansach 5 i 15 km

  To będzie już 24. edycja „Bełchatowskiej Piętnastki. Czym dokładnie jest ta impreza?

  Wracamy po 2-letniej przerwie, „Bełchatowska Piętnastka” wraca na ulice Bełchatowa. Już 21 listopada, w niedzielę, tradycyjnie spotkamy się przy Hali "Energia". Tam będzie umiejscowiony start, będzie znajdować się także meta. Biuro zawodów znajdzie się w Hali "Energia".

  Bieg historyczny, bo jest to już 24. edycja tego wydarzenia. Niestety rok temu z powody pandemii COVID-19 nie mogliśmy spotkać się z osobami z całej Polski na ulicach naszego miasta, jednak już w tym roku, możemy wróć do organizacji tego wydarzenia. Jak widać po zapisach, zainteresowanie jest ogromne, więc zachęcamy do wykorzystywania ostatnich wolnych miejsc, żeby zapisywać się do udziału w tym biegu – mówi Adam Kieruzel, Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie.

  Bieg główny na dystansie 15 kilometrów i bieg towarzyszący na 5-kilometrowej trasie rozpocznie i zakończy się tradycyjnie przy ulicy Dąbrowskiego w rejonie Hali Energia, gdzie będzie umiejscowiona zarówno linia startu jak i mety. Ponadto w hali będzie znajdować się biuro zawodów, a także dla uczestników będą dostępne toalety, depozyt, szatnie i natryski. Tam też odbędzie się ceremonia dekoracji zawodniczek i zawodników.

  O godzinie 12:00 wystartują uczestnicy biegu na 15 km, a około godz. 12:05 rozpocznie się rywalizacja na dystansie 5 km. Ci pierwsi do pokonania będą mieli trzy pętle po 5 km każda, a w biegu towarzyszącym wystarczy przebiec jedną pętlę. Limit ukończenia biegu dla dystansu 15 km wynosi 2 godziny, a dla 5 km to 50 minut.

  Trasa będzie prowadzić ulicą Dąbrowskiego, a następnie w prawo ulicą generała Ludwika Czyżewskiego aż do nawrotki umiejscowionej pomiędzy ulicą Letnią a Poranną. Następnie biegacze wrócą ulicą Czyżewskiego do ulicy Stanisława Staszica, gdzie skręcą w lewo i będą biec prosto przez rondo im. Ryszarda Kaczorowskiego aż do ulicy Jasnej. Później uczestnicy Bełchatowskiej Piętnastki wybiegną w prawo w ulicę Stefana Okrzei, aby zatoczyć pętlę i skręcając ponownie w prawo dobiec do strefy finiszera znajdującej się tuż przed Halą Energia przy ulicy Dąbrowskiego 11a.

  Na trasie będzie znajdował się jeden punkt odświeżenia, gdzie będzie dostępna woda dla uczestników biegu. Ponadto trasa będzie oznaczona co 1 kilometr, aby każda zawodniczka i zawodnik mieli orientację, jaki dystans już przebiegli.

  Zapisać się na bieg można tylko i wyłącznie za pośrednictwem tej strony:

  online.datasport.pl 

  Więcej informacji o tej imprezie, a także o innych wydarzeniach sportowych, znajdą Państwo na stronie Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie:

  mcs.belchatow 

  To jeden z wielu biegów organizowanych w Bełchatowie. To znaczy, że dla bełchatowian ważny jest sport?

  Bełchatowianie nie raz pokazywali, że bieganie, sport i aktywność fizyczna są dla nich bardzo ważne. Przede wszystkim w czasach pandemicznych zobaczyliśmy, że bez rywalizacji sportowej, codzienne życie bełchatowian jest ciężkie i myślę, że wracając do organizacji imprez sportowych, już w tym okresie letnim, pokazaliśmy, że bełchatowianie chcą uprawiać sport, robią to z dużą radością i każda impreza sportowa cieszy ich, że odbywa się w naszym mieście i że mogą w niej wziąć udział – dodaje Adam Kieruzel, Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR Telewizja LOKALNA.NEWS w związku z ciągłym rozwojem i powiększaniem obszaru swojej działalności poszukuje kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR do świetnego i nietuzinkowego zespołu.Miejsca pracy: • powiat bełchatowski,• powiat piotrkowski,Co będzie należało do Twoich obowiązków: • poszukiwanie tematów oraz proponowanie nowego sposobu ujęcia aktualnych wydarzeń• pisanie tekstów dziennikarskich, treści wideo oraz mediów społecznościowych• wyjazdy reporterskie• współpraca przy tworzeniu materiałów wideo• zarządzanie treściami newsowymi w serwisie wwwNasze wymagania:• czynne prawo jazdy kat. B• samodzielność w opracowywaniu treści, lekkie pióro• kreatywność, wielozadaniowość, umiejętność działania pod presją czasu, lekkość nawiązywanie kontaktów• orientacja w bieżących wydarzeniach społecznych, politycznych i kulturalnych w naszym regionie• biegła obsługa mediów społecznościowych• mile widziane doświadczenieCo oferujemy:• stałe i stabilne zatrudnienie, elastyczne formy pracy (umowa o pracę)• możliwość realizacji własnych pomysłów• rozwój zawodowy• przyjazną atmosferę w zgranym zespoleCV prosimy przesyłać na adres e-mail: [email protected] aplikacji prosimy dopisać klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).Zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.Poszukujemy kandydatek/ów na stanowisko DZIENNIKARZ/REDAKTOR
Napisz do nas