poniedziałek, 13 maja 2024 17:31
Musisz to zobaczyć!

Wstydliwa porażka GKS w Radomiu

Ostatnim pojedynkiem rundy jesiennej dla "Brunatnych" był mecz w Radomiu z tamtejszym Radomiakiem. Mecz 17. kolejki rozegrano w niedzielę 12 listopada o godzinie 13. Pojedynek ten zakończył się wygraną "Warchołów" 2:1, a honorowego gola dla GKS zdobył w 30. minucie gry Łukasz Pietroń.

Autor: Adrian Mielczarski / GKS Bełchatów

Pierwszy gol padł po kwadransie gry. Dośrodkowanie Leândro ze skrzydła wpadło w pole karne GKS. Pod bramką gości zagotowało się, a najlepiej w tym zamieszaniu odnalazł się Martin Klabník, który mocnym strzałem wpakował piłkę pod poprzeczką. Wyrównujący gol padł w 30. minucie gry, a jego autorem był Łukasz Pietroń. Akcję rozpoczął Mikołaj Bociek, który z lewej strony boiska świetnie przerzucił futbolówkę na prawą flankę do Bartłomieja Bartosiaka, który prostopadle zagrał do Pietronia, a ten w sytuacji sam na sam mocnym uderzeniem wyrównał stan meczu. W 37. minucie z boiska wyleciał Adam Wolak, który po jednym z faulów swojego kolegi wziął piłkę w ręce i rzucił nią w leżącego Boćka, a że Wolak miał już na koncie żółtą kartkę, otrzymał drugą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

Po przerwie GKS miał kilka swoich okazji, ale nadal brakowało wykończenia i pomysłu. Decydująca akcja miała miejsce w 74. minucie spotkania. Fatalne zachowanie Emile Thiakane i Pawła Wojowskiego wykorzystali gracze z Radomia. Do piłki dopadł Brazyliczyk - Leândro, który zszedł do środka mijając obrońców jak tyczki i uderzył lewą nogą, a piłka tuż przy prawym słupku wpadła do siatki.

To oznacza, że około 180-osobowa grupa kibiców GKS obecna w Radomiu wybrała się na ten mecz za darmo, a kwota około 9 tysięcy złotych, którą zawodnicy oddadzą za to spotkanie zostanie przekazana na akcję charytatywną.

Ostatni domowy mecz GKS rozegra w Bełchatowie, a rywalem "Brunatnych" będzie drużyna Błękitnych Stargard. Spotkanie to odbędzie się w niedzielę 19 listopada o godzinie 17.

Radomiak Radom – PGE GKS Bełchatów 2:1 (1:1)

Bramki: 15' Martin Klabník, 74' Leândro - 30' Łukasz Pietroń

Radomiak: 1. Hubert Gostomski - 14. Damian Jakubik, 38. Martin Klabník, 4. Maciej Świdzikowski, 95. Karol Hodowany - 22. Jakub Rolinc (65' 24. Szymon Stanisławski), 75. Matthieu Bemba (87' 17. Maciej Filipowicz), 6. Adam Wolak, 10. Peter Mazan (46' 18. Chinonso Agu), 21. Dariusz Brągiel (71' 11. Kamil Cupriak) - 9. Leândro.

PGE GKS: 12. Arkadiusz Moczadło - 19. Łukasz Pietroń, 5. Filip Kendzia, 4. Mikołaj Bociek (79' 25. Michał Bierzało), 24. Paweł Wojowski (79' 26. Kamil Szubertowski) - 7. Bartłomiej Bartosiak, 20. Patryk Rachwał, 21. Marcin Garuch (70' 6. Émile Thiakane), 10. Dawid Flaszka (46' 8. Robert Chwastek), 11. Michał Ciarkowski - 9. Piotr Giel.

żółte kartki: Wolak, Mazan, Hodowany, Leândro, Jakubik - Wojowski, Garuch, Ciarkowski, Kendzia.
czerwona kartka: Adam Wolak (za drugą żółtą).
sędzia: Jacek Lis (Katowice).