Suplementy na skórę, włosy i paznokcie – co wybrać

 • 25.06.2018, 10:00
 • Grupa Tipmedia
Suplementy na skórę, włosy i paznokcie – co wybrać
Wygląd i kondycja włosów, skóry i paznokci jest uzależniony przede wszystkim od tego, czy każdego dnia organizm otrzymuje odpowiednią dawkę witamin i mikroelementów. Na nic wszelkiego rodzaju kremy i preparaty działające na zewnątrz, jeśli od wewnątrz organizm nie jest zaopatrzony w niezbędne składniki. Aby uzupełnić niedobór mikroelementów i witamin, wzmacniając włosy, skórę i paznokcie, warto rozważyć suplementację.

Skąd problemy ze skórą, włosami i paznokciami

Stan włosów, skóry i paznokci jest w głównej mierze rezultatem spożywanej diety. Mianowicie jeśli wraz z pożywieniem udaje się zaspokoić dzienne zapotrzebowanie na witaminy i mikroelementy, nie tylko mamy dobre samopoczucie i czujemy się lepiej, ale również poprawia się stan naszych paznokci, włosów i skóry. Warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste, nasiona, orzechy, jaja, kiszonki, chude mięso – rzadko kiedy dieta statystycznego Kowalskiego składa się z takiej kompozycji. Co więcej, nawet mając świadomość potrzeby zdrowego odżywiania, w dzisiejszym, zabieganym świecie niezwykle trudno zadbać o prawidłową, zbilansowaną dietę bogatą w produkty, które są źródłem witamin i mikroelementów. Dlatego warto stosować suplementację.

Dlaczego warto sięgać po suplementy

Gdy prostu brakuje czasu i możliwości na w pełni zdrowe odżywianie, ratunkiem mogą okazać się suplementy diety. Ponieważ występują przede wszystkim w formie kapsułek, tabletek i – rzadziej – proszku, można je spożyć praktycznie wszędzie i o każdej porze, podczas gdy przygotowanie i zjedzenie posiłku jest często niemożliwe, np. z powodu pobytu w pracy czy jazdy samochodem.

Suplementy pozwalają skutecznie uzupełnić niedobory witamin i mikroelementów, które odpowiadają za stan skóry, włosy i paznokci:, takich jak

 • witaminy – A, C, D, E i z grupy B,
 • selen,
 • wapń,
 • cynk,
 • krzem,
 • miedź,
 • magnez.

Po suplementy diety wzmacniające paznokcie, włosy i skórę warto sięgać szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy nie ma możliwości spożywania świeżych warzyw i owoców, a odporność organizmu spada. W tym czasie dieta staje się zbyt uboga w witaminy i mikroelementy, co wymaga zastosowania suplementacji. Poniżej przedstawiamy kilka suplementów, których zakup warto rozważyć.

Najlepsze produkty dla skóry, włosów i paznokci

 • Vita-Min Multiple Lady. Suplement stworzony w oparciu o składniki roślinne, wyjątkowo bogaty w witaminy D, C, E, A i z grupy B, czyli wszystkie, od których zależy kondycja skóry, włosów i paznokci, a do tego wzbogacony o cynk i żelazo.
 • Cynk Vitamax. Odpowiednia podaż cynku mocno wpływa na wygląd i kondycję włosów, skóry i paznokci, dlatego warto go suplementować – szczególnie biorąc pod uwagę, że w diecie spożywamy go zdecydowanie za mało.
 • VitaminALL Vitamins & Minerals. Kompleks najważniejszych witamin i mikroelementów niezbędnych do codziennego funkcjonowania organizmu, które odpowiadają również za skórę, paznokcie i włosy. Znakomity produkt zarówno na co dzień, jak i dla osób, które chcą zadbać o skórę, włosy i paznokcie.

Artykuł powstał przy współpracy z http://www.sfd.pl

Grupa Tipmedia
Podziel się: