Wynajem wózków widłowych, czyli Twoje korzyści finansowe i elastyczność!

  • 16.10.2018, 12:00
Wynajem wózków widłowych, czyli Twoje korzyści finansowe i elastyczność!
Wynajem wózków widłowych staje się coraz popularniejszą alternatywą dla zakupu nowych i nieraz bardzo drogich wózków. To elastyczne rozwiązanie, które umożliwia lepszą kontrolę wydatków oraz eliminuje konieczność zamrażania kapitału. Niepewna koniunktura, liczne zmiany na rynku pracy, mobilizują przedsiębiorców do poszukiwania jak najbardziej elastycznych metod zarobku, a przede wszystkim rozwoju firm.

Dlaczego wynajem wózków widłowych może okazać się prostą drogą do poszerzania możliwości rozwojowych przedsiębiorstwa? Dowiedz się już teraz czytając poniższy artykuł!

Korzyści finansowe

Wykorzystywanie wózków widłowych w firmach coraz częściej odbywa się na zasadzie wynajmu. Dzieje się tak, gdyż przedsiębiorcy chcą minimalizować swoje ryzyko inwestycyjne. W procesie wynajmu właściciele firm, nie muszą z dnia na dzień wydawać całej kwoty, jak w przypadku zakupu nowego wózka widłowego. Zaoszczędzone środki pieniężne mogą zostać wykorzystane w inny sposób, jak przykładowo w formie inwestycji związanej z zatrudnieniem wykwalifikowanych operatorów wózków widłowych czy zachowaniem płynności finansowej.

Wynajem wózków widłowych to także wygodny sposób dla branż funkcjonujących w trybie sezonowym. Ta opcja pozwala firmom na zaoszczędzenie pieniędzy w miesiącach gdy występują wahania np. ilości odpowiednich i potrzebnych surowców do produkcji czy też w momencie gdy pojawiają się częste zmiany asortymentu.

wynajem wózków widłowych - finanse


Forma wynajmu pozwala zapomnieć o problemach związanych z ubezpieczeniem czy też z amortyzacją. Co więcej, wynajem wózka widłowego przedsiębiorca może wliczyć w koszty związane z prowadzeniem działalności. Wynajem wózka to także ułatwienie, gdyż ten typ umowy wiąże się z podpisaniem jednego dokumentu, podczas gdy kontrakt o charakterze kredytu zawarty w celu zakupu nowego wózka widłowego jest znacznie bardziej skomplikowany. Trzeba tylko pamiętać o płatności związanej z ratą wynajmu wózka widłowego!

Jesteś zainteresowany? Sprawdź oferty firm wynajmujących wózki widłowe tutaj.

Elastyczność

Wynajem jest działaniem prostym i nieskomplikowanym jeśli chodzi o proces pozyskiwania sprzętu do transportu. Dzięki elastycznej formie wynajmu wózków widłowych wiele podmiotów, takich jak składy budowlane, firmy logistyczne i spedycyjne, parki logistyczne czy nawet indywidualne osoby fizyczne mogą bez problemu i komplikacji wypożyczać wózki widłowe i w pełni skupić się na priorytetowych działaniach swojej firmy, eliminując ryzyko, które mogłoby pojawić się w momencie posiadania sprzętu na własność.

Wiele firm zajmujących się wynajmem, przykładowo elektrycznych wózków widłowych ma w swojej ofercie tzw. ratę dynamiczną. Polega ona na tym, iż przedsiębiorstwa, które korzystają z wynajmu wózków sezonowo, rozliczać się mogą poprzez kalkulację wykorzystanych roboczogodzin. Ponadto firmy mogą wymienić wózek widłowy w cenie ustalonej na początku współpracy, kiedy zmienia się rodzaj zapotrzebowania na rynku, który wynika z sezonowości niektórych branż, jak np. pirotechnika, czy branża budowlana. Niektóre z firm magazynujących w zależności od popytu na rynku na dane dobra, dostosowują swoje hale i sprzęty pod obsługę różnorodnych klientów, co wymaga elastycznej umowy, która będzie uwzględniać możliwość wymiany wózka na inny model - potrzebny w danym momencie.

Należy wspomnieć także o wygodzie, jaką zapewnia skorzystanie z usług firm zajmujących się wynajmem wózków widłowych. To one najczęściej są odpowiedzialne za serwis pojazdów - nawet w trakcie trwania wynajmu czy też za dostarczenie w razie awarii nowego sprzętu.

Odpowiednia firma

wynajem wózków widłowych magazyn i towary

Ważne jest by odpowiednio dobrać partnera, czyli firmę, od której będziemy wynajmować pojazdy. Jest to kluczowy krok, który pozwoli nam na płynność pracy oraz odpowiednie tempo obsługi naszych klientów. Istotne jest, by zwracać uwagę na jakość i stan wózków widłowych, a przede wszystkim na zaplecze serwisowe, gdyż to właśnie od tego miejsca w głównej mierze będą zależne kolejne etapy związane z wynajmem i pracą wózków widłowych.

Warto nawiązywać współpracę z podmiotami, które cieszą się dobrą opinią, a także posiadają doświadczenie w kontakcie z klientem oraz serwisowaniem wózków widłowych. Dobrze jest wybierać te przedsiębiorstwa, które poza wynajmem oraz serwisem zajmują się także produkcją wózków. Dlaczego? Ponieważ w takiej sytuacji mamy pewność, iż w razie awarii nie będzie problemu z dostępem do części zamiennych oraz uzyskaniem pojazdów zastępczych, których jakość poparta jest wieloletnim doświadczeniem w branży.

Poszukujesz konkretnego i rzetelnego serwisu wózków widłowych? Sprawdź tutaj.

Rodzaje wynajmu wózków widłowych

Firmy, które posiadają w swojej ofercie usługę wynajmu wózków widłowych, zazwyczaj proponują potencjalnemu klientowi dwie możliwości wynajmu, które zostały krótko scharakteryzowane poniżej.

rodzaje wynajmu wózków widłowych

Podsumowanie

Po przeanalizowaniu elementów, które są związane z procesem wynajmu wózka widłowego można stwierdzić, iż jest to atrakcyjne rozwiązanie, jednak nie dla wszystkich. Dlaczego? Wiele zależy od intensywności używania wózków widłowych w konkretnej firmie. Na pewno jest to dobra opcja dla klientów, których przedsiębiorstwa wyróżniają się wahaniami wynikającymi z sezonowości, czy częstymi zmianami w rodzaju asortymentu.

Podmioty gospodarcze, które prowadzą działalność, gdzie wykorzystuje się wózki widłowe każdego dnia i to ze znaczną intensywnością oraz posiadające odpowiednie finanse powinny skupić się na budowaniu własnej floty. Wynajem wózków widłowych w tym wypadku powinien być rozwiązaniem awaryjnym, w nagłych przypadkach, jak np. usterka wózka, która oddziałuje na przerwanie płynności pracy w firmie.

Zdecydowałeś się na zakup wózka widłowego? Tu możesz sprawdzić modele elektrycznych wózków widłowych.

Podziel się: