Czy trzeba samodzielnie obsługiwać sprzedaż na Amazon?

  • 23.04.2021, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Czy trzeba samodzielnie obsługiwać sprzedaż na Amazon?
O ile jeszcze do nie tak dawna temu sprzedaż przez internet była wyborem, dziś jest koniecznością. Przyczyniła się do tego trendu światowa pandemia, która całkowicie zmieniła nawyki konsumenckie.

Sprzedaż przez internet rozwijała się w Polsce dość długo. Przez wiele lat niektóre marki unikały internetu, twierdząc że prowadzą sprzedaż wyłącznie w sposób tradycyjny (sklepy, galerie handlowe). Dziś takie podejście okazuje się być komercyjnym samobójstwem. Internet to jedyna alternatywa, która ratuje sprzedaż (i nawet ją mocno zwiększa) w dobie pandemii. Nie należy zakładać, że e-sprzedaż spadnie po rozwiązaniu problemów z koronawirusem. Klienci przyzwyczaili się do internetu - obecnie przez internet kupuje się wszystko (nawet produkty spożywcze).

Amazon jako światowy Numer 1

Polski e-handel doczekał się jednego z najważniejszych wydarzeń w branży: w marcu 2021 roku wystartowała polska wersja Amazona, która w ciągu dwóch dni porwała za sobą kilka tysięcy firm świadomych potęgi Amazona. Ten największy na świecie marketplace bije rekordy popularności - aż trudno jest sobie wyobrazić, że liczba odwiedzin w skali miesiąca wyrażana jest w bilionach. Dla handlowych wizjonerów sprzedaż na Amazon jest otwartą autostradą do komercyjnego sukcesu na rynkach międzynarodowych.

Amazon czyli firmowe "must have"

Urodzony sprzedawca nie przegapi okazji i zacznie prowadzić sprzedaż na Amazon. Nie można liczyć na rozwój sprzedaży blokując tego typu możliwości, co zresztą raczej w e-handlu mało kiedy się zdarza, gdyż przedsiębiorcy internetowi mają naturę wizjonerów i wybitnych łowców okazji na rozwój swojej firmy. Sprzedaż na Amazon wydaje się być koniecznością, jeśli firma chce się rozwijać i chce skutecznie zdobywać nowych klientów.

Amazon jako kultowy marketplace

Żadna firma nie musi samodzielnie zajmować się sprzedażą na Amazon. Może zlecić prowadzenie sprzedaży profesjonalistom, którzy znają wszelkie tajemnice sukcesu sprzedaży na Amazon i ze spokojem obserwować rozwój swojej firmy na zagranicznych rynkach. Zlecając taką usługę profesjonalistom zyskuje się czas, unika się podstawowych błędów (typu niewłaściwa strategia sprzedaży czy zbyt wygórowane ceny), a także z uśmiechem na ustach można przyglądać się pozostającej w tyle konkurencji.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: