Noc Muzeów na sportowo z Muzeum Regionalnym w Bełchatowie

  • 11.05.2022, 15:42
  • Redakcja lokalna.news
22-05-11-sportowa-noc-muzeow-belchatow-www.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zapraszamy wszystkich bełchatowian i okolicznych mieszkańców do odwiedzenia Muzeum Regionalnego w Bełchatowie 14 maja podczas Nocy Muzeów. Tegoroczna Noc Muzeów będzie prawdziwą gratką dla fanów sportu. Zapraszamy!

  Już w najbliższą sobotę zapraszamy do Muzeum Regionalnego w Bełchatowie na Noc Muzeów. To wydarzenie samo w sobie jest już ciekawe, ponieważ zwiedzanie muzeum w nocy ma swój niepowtarzalny urok, a w tym roku, duży nacisk kładzie się na sport. Jakie dokładnie będą atrakcje?

  Z wielką przyjemnością będę witał 14 maja w sobotę na Sportowej Nocy Muzeów w naszym Muzeum Regionalnym. Będzie to noc poświęcona sportowi bełchatowskiemu, a szczególnie kolarstwu, gdyż obecnie w muzeum mamy wspaniałą wystawę, poświęconą Józefowi Kaczmarkowi, naszemu kolarzowi, a także innym kolarzom z sekcji kolarskiej. Jest to niewątpliwie najważniejsze wydarzenie, które będzie dominowało w całej Nocy Muzeów.

  Zapraszam rodziców z dziećmi, bo dla nich będzie tutaj szereg atrakcji przygotowanych, a także wszystkich Państwa, którzy jesteście zainteresowani naszym Muzeum Regionalnym, jak również sportem – mówi Marek Tokarek Dyrektor Muzeum Regionalnego w Bełchatowie.

W programie również:

- rodzinna gra terenowa po parku za Muzeum (na zwycięzców czekają historyczne medale z bełchatowskich imprez sportowych)

- turniej strzelecki z Sekcją Strzelectwa Sportowego „IGLICA”

- pokaz gry i lekcja tenisa stołowego z sekcją LKS Stomil Bełchatów (zapraszamy od godziny 19.00)

- klub sportowy Nordic Walking pokaże, jak chodzić, żeby było zdrowo (zapraszamy od godziny 19.00)

- dla amatorów gry w piłkę nożną przygotowane będzie boisko.

  Ponadto jak co roku na Gości czekać będą przepyszne przekąski i orzeźwiające napoje. Muzeum przygotowało również kilka niespodzianek związanych ze sportem i ruchem. A że ruch to zdrowie, to zapraszamy również na spacer po „wnętrzach dworskich z przełomu XIX i XX wieku”, a także do zapoznania się z historią Bełchatowa i niezwykłymi kronikami z naszego miasta autorstwa Józefa Kuszneruka. Z kolei miłośnicy broni zapewne z chęcią obejrzą naszą kolekcję militariów. Przy organizacji Sportowej Nocy Muzeów pomaga również MCS w Bełchatowie.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe