Które drogi w Gminie Gidle będą remontowane w ramach „Polskiego Ładu”?

  • 10.05.2022, 12:00
  • Redakcja lokalna.news
27042022-gidle-inwestycje-www.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wójt Gminy Gidle Lech Bugaj mówi, które drogi będą remontowane w najbliższym czasie w gminie.

Jakie Drogi będą remontowane?

  Jeżeli chodzi o tego rodzaju zadania, to w tej chwili jesteśmy już po podpisaniu stosownych umów z wykonawcami i realizujemy dwa takie zadania. Pierwsze zadanie to przebudowa drogi gminnej Górki-Borki. Zadanie opiewa na kwotę 1 900 000 zł. Inwestycja sfinansowana będzie w 90% z Rządowego programu „Polski Ład”.

  Kolejne zadani kosztorysowy wyniesie około 3 500 000 zł. Mowa tutaj o przebudowie i remoncie kilku dróg, budowa chodników. Dokładnie chodzi o przebudowę drogi w  miejscowości Strzała, przebudowie drogi w miejscowości Ciężkowice, Kotfin, Gowarzów, budowa chodnika również w miejscowości Gowarzów, ale także i w Wojnowicach. To zadanie również jest w 90% finansowane w ramach Rządowego programu „Polski Ład”.

  W oby zadaniach jesteśmy już po procedurach przetargowych. Dość korzystanie udało nam się te umowy sfinalizować. Mam nadzieję, że wszystkie te inwestycje do końca roku zostaną wykonane – mówi Lech Bugaj, Wójt Gminy Gidle.

  Inwestycje drogowe, to jedne z podstawowych zadań w każdej gminie, i nie inaczej jest w przypadku gminy Gidle. Wójt Gminy Gidle podkreśla, że jest dosyć zadowolony z infrastruktury drogowej na terenie gminy, a jeśli już są jakieś problemu, to z dogami nienależącymi do gminy, czyli drogi wojewódzkie czy powiatowe.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe