Wiceminister Krzysztof Ciecióra obiecał i słowa dotrzymał. Są dopłaty dla rolników

  • 10.05.2022, 07:00
  • Redakcja lokalna.news
03052022-rolnicy-doplaty-www.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ministerstwu Rolnictwa udało się pozyskać niezbędne zgody z Komisji Europejskiej w kwestii dopłat dla rolników.

  Jakiś czas temu nagrywaliśmy z wiceministrem rolnictwa Krzysztofem Cieciórą rozmowę na temat rosnących cen nawozów. Materiał znajdą państwo w tutaj. Wiceminister zapewniał, że rolnicy nie zostaną bez pomocy.

  Jak widać, słowa dotrzymał, bo rolnicy otrzymają dopłaty do zakupu nawozów.

  Nabór już trwa. Od zeszłego tygodnia czekam na wnioski rolników, którzy chcą uzyskać dopłaty do nawozów. Udało nam się pozyskać zgodę Komisji Europejskiej w tej kwestii i dopłacamy 4 mld zł polskim rolnikom, którzy zostali poszkodowani w wyniku podniesionych cen gazu przez Władimira Putina, przez co te nawozy były holendernie drogie.

  To wsparcie jest z jednej strony dla rolników, aby utrzymali płynność finansową, a drugiej strony dla nas konsumentów, aby produkt końcowy, jakim jest żywność, gwałtownie nie wzrastała jego cena i aby była ona również dostępna – mówi Krzysztof Ciecióra Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Jakie warunki muszą rolnicy spełnić, aby takie dofinansowanie dostać?

  Rolnik musi przedstawić faktury, za okres od 1 września 2021 do 15 maja 2022 roku za zakup nawozów. Będziemy dopłacać o 500 zł za różnice w tych kwotach, które są między tym sezonem a wcześniejszym. Wniosek jest bardzo prosty i nie wymaga on wielu papierów – tłumaczy Krzysztof Ciecióra Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Czy jest zainteresowanie wśród rolników?

  Nie mamy jeszcze jednostkowych liczb, natomiast z informacji, które otrzymuje, wiem, że jest bardzo duże zainteresowanie tymi dopłatami – dodaje Krzysztof Ciecióra Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe