Ojjjj się będzie działo na 30 finale WOŚP w Gomunicach i Kamieńsku!

  • 26.01.2022, 12:00
  • Redakcja lokalna.news
25012022-gomunice-wosp-www.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W najbliższą niedzielę odbędzie się 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Warto tego dnia wybrać się do Gomunic i Kamieńska, bo tam sztaby przygotowały wiele atrakcji i ciekawe licytacje.

  To już w niedzielę. Finał największej akcji już nie tylko ogólnopolskiej, ale ogólnoświatowej. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 30 raz. To już 30 finał tej jakże wspaniałej i niezwykle potrzebniej akcji. Dzięki tej akcji wiele szpitali z całej Polski, także z Radomska i Bełchatowa, pozyskuje nowy sprzęt, na który bardzo często nie mogłyby sobie pozwolić.

  Niezwykle ciekawie zapowiada się finał w Gomunicach i Kamieńsku. Będzie się działo, ale co dokładnie?

  Już w najbliższą niedzielę, 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Gomunicach również mamy swój sztab, który również patronuje zbiórce w Kamieńsku oraz w Dobryszycach. Kwota zeszłego finału wynosiła 23 999, 96 zł. To była kwota ze zbiórki, do puszek i do terminala i e-skarbony. Ogólnie zebraliśmy 154 589, 94 grosze.

  W tym roku mamy 40 wolontariuszy, którzy będą zbierać na terenie Gminy Gomunice, Gminy  Kamieńsk oraz Gminy Dobryszyce. Mamy 7 stacjonarnych skarbon, rozmieszczonych tutaj lokalnie. Mamy e-skarbonkę, która działa już od grudnia w internecie. Będziemy również mieć terminal płatniczy, do którego można wpłacać datki za pomocą karty, zbliżeniowo, blikiem. 

  Mamy również aukcję na Allegro, gdzie już na naszym fanpage’u można śledzić i licytować nasze naprawdę bardzo ciekawe aukcje. Wśród rzeczy do licytacji, jest m.in. piłka nożna z podpisem Grzegorza Krychowiaka, piłka siatkowa Skry Bełchatów, piłka siatkowa z podpisami drużyny Asseco Resovia Rzeszów. Mamy również zdjęcie reprezentacji mężczyzn w piłce siatkowej z 2018, a jak wiadomo, wtedy zostali mistrzami świata.

  Nasza impreza będzie odbywać się od godziny 15 do godziny 20. Będzie to impreza na hali sportowej w Gomunicach. Będzie kawiarenka, będą występu uczniów gminnych szkół. Będzie dużo ciekawych rzeczy m.in. pokazy sportowe, wystąpi 8 Drużyna Harcerska Nasta w Kamieńska. Będzie punkt medyczny, w którym będzie można zmierzyć pomiar cukru i ciśnienia. 

  Jeśli zmienią się obostrzenia, to imprezę planujemy zrobić na boisku przed halą sportową tutaj w Gomunicach.

  Dodam, że odwiedziliśmy fundację w grudniu, gdzie spotkaliśmy Jurka Owsiaka, który na licytację, dał nam serduszko ze swoim własnym podpisem. Mogę się również pochwalić, że wzięliśmy udział w projekcje międzynarodowym, gdzie z całego świata wzięło udział tylko 50 sztabów i my w tym projekcje bierzemy udział. W niedzielę na antenie TVN, TVN24 i TTV będzie można nas oglądać.

  Jeśli chodzi o Kamieńsk, to impreza będzie na powietrzu, od godziny 10 do godziny 14 na placu wolności. Będzie kawiarenka, będzie kiermasz „Kto da więcej”, także również serdecznie zapraszamy po coś słodkiego, a może także jeszcze po jakiś gadżecik – mówi Justyna Marusińska, Szef sztabu WOŚP w Gomunicach.

Jakie jeszcze będą licytacje?

  Na licytacjach będzie można wylicytować m.in. serce z podpisem Jurka Owsiaka i tradycyjnie obiad z wójtem. Wcześniej było to „Skrzydełko czy nóżka” teraz zapraszamy w „Podróż Kulinarną z Pawłem Olejniczakiem”

  Dostępna jest również przejażdżka mustangiem około półgodzinna do wylicytowania. Wszystkich serdecznie zachęcamy – dodaje Łukasz Marusiński, Sztab WOŚP w Gomunicach.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe