Zmiany w funkcjonowaniu urzędu w Kamieńsku. Co muszą wiedzieć petenci?

  • 25.01.2022, 16:46
  • Redakcja lokalna.news
24012022-kamiensk-urzad-zmiany-funkcjonowanie-www.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów i z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia, urzędy przechodzą w hybrydowy tryb pracy. Urzędnicy w Kamieńsku również będą pracować hybrydowo. Burmistrz apeluje, aby w miarę możliwości załatwiać sprawy online lub telefonicznie, jednak podkreśla, urząd będzie otwarty i w razie potrzeby, przestrzegając wszystkich zasad reżimu sanitarnego, będzie można załatwić sprawy stacjonarnie.

  Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów urzędy zmieniają nieco formę swojego funkcjonowania. Jak to będzie wyglądać w Kamieńsku?

 Będą pewnie zmiany w funkcjonowaniu urzędu w Kamieńsku. Zmiany wymuszone są rozporządzeniem Rady Ministrów, które ukazało się w piątek wieczorem. Musimy się do niego dostosować. Jest pewne zalecenie, a nawet nakaz pracy zdalnej urzędników.

  Oczywiście nie da się wszystkiego, co wykonuje urząd, robić zdalnie. Musi pracować Urząd Stanu Cywilnego, Muszą pracować poszczególne referaty. Mieszkańcom trzeba dostarczać wodę, odbierać ścieki, także będą częściowe zmiany.

  Pracowników dzielimy na dwie grupy, gdzie będzie praca zdalna i stacjonarna naprzemiennie. Ma nas to zabezpieczyć przed pojawieniem się ewentualnych chorób w urzędzie i żeby Urząd nie był całkowicie zablokowany.

  Mamy też apel do mieszkańców, aby ograniczyć ilość kontaktów z urzędem, aby próbować się umawiać telefonicznie, pozyskiwać informacje telefonicznie lub mailowo. W tym okresie będzie również zamknięta kasa. Wielka prośba, płatności, które możemy, wykonujmy przelewami – mówi Bogdan Pawłowski, Burmistrz Kamieńska.

 

  Rozporządzenie Rady Ministrów zakłada trwanie takiego stanu rzeczy do lutego. Burmistrz Kamieńska ma nadzieję, że liczba zachorowań nie będzie duża, a co za tym idzie, nie będzie potrzeby zamykania urzędu.

  Podkreślmy, Urząd Miasta i Gminy Kamieńsk będzie otarty, jednak uprasza się w miarę możliwości o załatwianie spraw zdalnie.

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe